A tým zahájil Extraligu bojovným výkonem – 15.4.2013

A tým zahájil Extraligu bojovným výkonem – 15.4.2013

V prvním dvoukole jsme sice výsledkově nestačili na Techniku Brno, ale bojovný výkon mužstva a hlavně hra nováčků v týmu příjemně překvapila.

V sobotu se A tým mužů utkal se svým soupeřem z loňského semifinále Technikou Brno. Soupeř přijel posílen o tři cizince, ale ještě pořádně netrénoval venku. My jsme taky venku moc nepobyli, tak se dalo očekávat, že utkání nebudou příliš pohledná. Opak byl pravdou.

Oba týmy hrály naplno a v obou případech byly zápasy vyrovnané a rozhodovalo se v posledních směnách. Bohužel v obou zápasech měla na konci víc bodů Technika. Přesto můžeme zápasy hodnotit velmi pozitivně. Noví, mladí nadhazovači: David Bárta a Viktor Šmidt si jasně řekli o místo a ukázali dalším, kteří ještě nedostali šanci, že je možné se prosadit i v Extralize. V poli se velmi líbil Láďa Vrbský, který už sice nějaké zkušenosti v Extralize měl možnost nasbírat, ale přehled s jakým zahrál dvojaut F9, 9-3 byl famózní. Na Davidu Vohánkovi byla trošku znát nervozita, ale o to cennější je fakt, že se dokázal vyrovnat s prvními nejistými zákroky, srovnat se a v druhé části sobotního programu i pálkařsky podporovat náš útok.

Extraligově zkušený, ale nováček na svém postu, Lukáš Borecký odehrál oba zápasy, jakoby tam od jaktěživa patřil.

I celková atmosféra v týmu, kdy „staří“ i“ mladí“ bojovali a vzájemně se doplňovali, je dobrým základem pro nadcházející sezónu. K dobré atmosféře výrazně přispěli i „batboys“ z mladších kadetů kluci- Šimon Blažek, Jan Imramovský, Jan Střecha a Lukáš Víšek, kteří běhali pro míče a pálky jakoby to byla Major League. Pokud jsme jim to dostatečně neřekli, pak je vhodné, aby se alespoň touto cestou dozvěděli, že si jejich dobré práce všimli všichni hráči a trenéři na střídačce.

Pozitivně můžeme hodnotit i bojovnost Tomáše Duffka na nadhozu, když po slabé první směně se rozházel k velmi dobrému výkonu.

V záloze ještě na svoji šanci čekají další mladí mistři republiky z loňské juniorské soutěže, a pokud se budou do hry zapojovat jako ti, kteří dostali šanci v sobotu, vidím naši hráčskou budoucnost velmi dobře.

Advertisement

Facebook

Poslední homerun 2017

Tým současných či bývalých hráčů Eagles Praha při své premiérové účasti na tradičním turnaji Poslední homerun získal první místo !!! V týmu se setkalo mnoho generací a z tribun ho hnal za vítězstvím mohutný FanClub.

10 likes, 0 comments5 hours ago

Baseballová reprezentace polyká tréninkové dávky na americkém turné v Severní Karolíně. Eagles reprezentuje trio Marek Chlup, Matěj Hejma a Tomáš Duffek

19 likes, 0 comments2 days ago

Twitter

Reklama