Cíl splněn, Bern zdolán 12:4 – 6.6.2013

Cíl splněn, Bern zdolán 12:4 – 6.6.2013

Baseballisté Eagles zvládli důležitý zápas proti švýcarskému mistrovi Bern Cardinals. Výhra znamená velmi reálnou šanci na udržení elitní skupiny PMEZ pro Českou republiku.

Na kopci se za Eagles představil Daniel Vítek, kterému však začátek utkání příliš nevyšel. Švýcarský tým využil nabízené šance a po metách zdarma a několika kontaktech se ujal vedení 3:0. Eagles se nepříznivým vývojem vypořádali na výbornou a v dohrávce směny otočili skóre na 4:3. “Kardinálové“ dokázali ještě vyrovnat utkání, ale pak už zápas patřil pražskému celku. Dan Vítek se rozházel k dobrému výkonu, ke kterému vydatně pomáhala nejen fungující obrana (Láďa Vrbský 2x asistence z OF, double play P. Zýma – Homolka), ale hlavně útočná exploze. Každý hráč přispěl svoji troškou k ofenzivnímu představení, které nezastavila ani dvě střídání nadhozu na švýcarské straně. Homerunem se blýskl Matěj Hejma. Utkání bez problému doházel Viktor Šmidt, a tak Eagles mohli slavit první výhru na PMEZ v poměru 12:4.

Hlavní trenér Richard Kania hodnotí zápas:

“Začátek byl poznamenán tím, že jsme až moc chtěli, ale disciplinovanou hrou a argesivním baserunningem jsme nejen v dohrávce vyrovnali, ale dokázali jsme se ujmout vedení a to udržet. Na začátku jsme slíbili, že budeme hrát srdcem a to zatím plníme. Musím pochválit celý tým, každy nějakým způsobem přispívá k dobré atmosféře a týmovému duchu. Od Andyho Berglunda a jeho skautování, přes všechny hráče v poli i ty na lavičce.“

Zájimavé okamžiky ze zápasu můžete naleznout ZDE

Advertisement

Facebook

Hlavní trenér bronzového týmu Eagles Green Arnošt Gütling hodnotí vystoupení týmu na turnaji Ķrčanda, na kterém ziskal bronzové medaile.

19 likes, 1 comments6 hours ago

Velký úspěch se povedl softballistkám na domácí Krčanda. V mezinárodním turnaji, který spadá do gesce organizace PONY Baseball and Softball, obsadil v konkurenci 16 týmů krásnou třetí pozici a získal tak bronzové medaile. Gratulujeme..

50 likes, 0 comments17 hours ago

Twitter

Reklama