Čtvrté místo ženského A týmu v Hluku – 6.2.2014

Čtvrté místo ženského A týmu v Hluku – 6.2.2014

O víkendu 31. 1. – 2. 2. 2014 se ženské Áčko vydalo v rámci zimní přípravy poprvé na turnaj do moravského Hluku.

Je nutné podotknout, že celá akce byla ovlivněna náhlým onemocněním 1. nadhazovačky Báry Škopové. Bylo tedy potřeba vytyčit nové sportovní cíle. Celý turnaj se tedy odehrál v duchu kvalitního pole, nutnosti skórovat více doběhy než soupeř a hry pod tlakem. V základní skupině se cíle podařilo splnit na výbornou a do play-off části se postoupilo bez ztráty bodu.  V prvním zápase vyřazovací části jsme nastoupili proti ambicióznímu mladému celku z Trnavy, který byl jasně v naší režii. Nutno však podotknout, že na Slovensku vyrůstá kvalitní mladá nadhazovačka. V nedělních bojích jsme nastoupili postupně opět proti našim soupeřům ze základní skupiny výběru Moravy a Sabatu B.

První zápas o finále byl proti Morava Stars, kde spojily síly zkušené současné a bývalé hráčky extraligy a národních výběrů. Po krásném a vyrovnaném zápase nám vrátily porážku ze základní skupiny (2:1) a zvítězily 4:3. Odpoledne jsme v boji o bronz nastoupili proti „juniorce“ Sabatu posílené o zkušené hráčky v čele s reprezentantkou Jitkou Horovou, která nastoupila na nadhozu. Tento zápas se nám vysloveně nepodařil, především do té doby výborně fungující obrana si vybrala slabší chvíle, ale ani útok nebyl podle představ především ve stahování bodů. Konečné skóre 10:1 a i předvedený výkon rozhodně není z těch potěšujících a vrhá na celý turnaj negativní světlo.

Pokud budeme hodnotit turnaj jako celek, je nutno předvedené výkony hodnotit kladně a to především ve hře v obraně, kde byly slabším nadhozem vytvořeny složité situace a rozehry, které se většinou podařilo zachránit. Útok se prezentoval především kvalitními tvrdými odpaly, na kterých ovšem halové turnaje nestojí. Kontaktní a nátlaková hra už tak zdařilá nebyla a je nutné na ní dále v přípravě pracovat. Ale k tomu přesně turnaje tohoto typu jsou, aby odhalily nedostatky, které je potřeba zlepšit ještě před vstupem do sezony.

Advertisement

Facebook

Family day na Eagles - Eagles Praha, z.s. Baseball & Softball

4 likes, 1 comments16 hours ago

Poslední homerun 2017

Tým současných či bývalých hráčů Eagles Praha při své premiérové účasti na tradičním turnaji Poslední homerun získal první místo !!! V týmu se setkalo mnoho generací a z tribun ho hnal za vítězstvím mohutný FanClub.

21 likes, 0 comments1 day ago

Twitter

Reklama