Jarní turnaj žen z pohledu Eagles – 9.4.2014

Jarní turnaj žen z pohledu Eagles – 9.4.2014

O uplynulém víkendu se v arealu Eagles Parku rozezněli po zimní pauze opět softballové pálky a náš ženský A-tým byl samozřejmě u toho. A jak dopadlo první měření sil extraligových celků ?

Turnaje se účastnilo 5 celků, mimo nás nastoupila Čechie, Chemie-Kotlářka, extraligový nováček Žraloci Ledenice a druholigové Tempo. Systém turnaje byl vcelku jednoduchý, jeden zápas s každým účastníkem.

Sobota 5. dubna

Prvním soupeřem nám bylo Tempo Praha. V utkání se nám dařilo především v útoku, kombinací krátké a nátlakové hry s dlouhými tvrdými odpaly jsme postupně navyšovali skóre. Soupeř nás v obraně příliš nepotrápil a zápas byl ukončen po 4. směně s výsledkem 13:1.

Druhý zápas byl o poznání jiný a naše schopnosti prověřil mnohem více. Soupeřem nám byly Ledenice, za které nastoupila jejich jednička Veronika Pecková. Na prkně Eagles se poprvé objevila posila Bára Škopová. Obě nadhazovačky držely i za přispění výborných zákroků v poli soupeřovi pálkařky na uzdě. Ve druhé směně jsme se ujali vedení 1:0 a tento stav vydržel až do 6. směny. V té jsme si vybrali slabší chvilku a několika metami zdarma a nejistými zákroky v poli jsme šli do 7. směny za stavu 1:3. O to cennější byl útok v poslední směně, kdy se nám podařilo vyrovnat a na 2 auty přidat další 3 body. V dohrávce jsme si již vítězství nenechali vzít a zápas ukončili za stavu 6:3.

Neděle 6. dubna

Hned první zápas nás svedl do souboje proti pražské Kotlářce. Zápas byl od začátku útočný a oba týmy se na pálce projevovaly solidními kontakty. Avšak obě obrany nedovolily soupeřům divočejší skóróvání. Naše útočná převaha se projevila až v 4. a 5. inningu, kdy byl zápas ukončen po výsledku 12:5.

Posledním soupeřem byla Čechie Praha. Na rozdíl od prvního utkání lze tentokrát pochválit hru v obraně, která dovolila soupeři pouze 1 bod. Hlavní zásluhu na tom měla nadhazovačka Martina Lackner, která nepustila do 5. směny ani jednu hráčku na metu. Nám se podařilo během utkání bodovat 4krát a tak si z prvního turnaje odvážíme 1. místo.

 Konečné pořadí:

  1. Eagles Praha
  2. Chemie-Kotlářka
  3. Čechie Praha
  4. Žraloci Ledenice
  5. Tempo Praha

Je těžké hodnotit první turnaje, ale předvedená hra svádí ke kladnému hodnocení jednotlivých výkonů i výkonu celého týmu. Chyb se nikdy člověk nevyvaruje a je určitě nadále na čem pracovat. Další prověrka už nás čeká příští víkend, kdy se hraje Pohár ČSA na Joudrs. Eagles začínají turnaj již v pátek, kdy doma v Eagles Parku hostí Tempo Praha od 18:00. Přijďte nás podpořit, věřím, že bude na co koukat.

Michal Vojáček

Advertisement

Facebook

Poslední homerun 2017

Tým současných či bývalých hráčů Eagles Praha při své premiérové účasti na tradičním turnaji Poslední homerun získal první místo !!! V týmu se setkalo mnoho generací a z tribun ho hnal za vítězstvím mohutný FanClub.

10 likes, 0 comments5 hours ago

Baseballová reprezentace polyká tréninkové dávky na americkém turné v Severní Karolíně. Eagles reprezentuje trio Marek Chlup, Matěj Hejma a Tomáš Duffek

19 likes, 0 comments2 days ago

Twitter

Reklama