Celkem 42 týmů z celé Evropy se zúčastnilo v baseballových kategoriích Colt (U16) a Pony (U14) a softballové kategorii dívek Colt (U16). Po čtyřech dnech napínavých a dramatických bojů se radovaly z úspěchu České baseballové akademie, které dominovaly jak v kategorii Colt, tak Pony. Po několika letech se tak čeští hráči mohou opět těšit na účast ve finále Světové série PONY League. Trofej pro vítězný softballový tým si odvezl italský celek Friul 81, který slavil vítězství hned při první účasti v evropské kvalifikaci PONY League.

Česká baseballová akademie vyhrála kategorii Colt (U16), když ve finále porazila celek Izraele 17 : 1. Ještě lepším výsledkem se prezentovala Česká baseballová akademie v kategorii Pony (U14), která jasně přehrála tým London Mets 23 : 2. Oba české týmy těžily z kvalitního nadhozu a dostatku nadhazovačů a právě to byl, kromě kvalitní pálky, hlavní důvod jejich vysokého vítězství.

Softballové finále bylo vyrovnanější, když Italky vyhrály nad trochu překvapivým účastníkem finále Vilnius BC z Litvy 6 : 3.

Vítězné celky by nyní měly potvrdit svoje kvality ve finále Světové série v USA, které se hrají pro jednotlivé kategorie v konci července a v srpnu.

Konečné pořadí:

Baseball, Colt (U16)
1.    Česká akademie (CZE)
2.    Izrael (ISR)
3.    ČR U15 (CZE)
4.    London Mets (GBR)
5.    Vilnius BC (LTU)
6.    Belgium Academy North (BEL)
7.    Rakousko (AUT)
8.    Tempo Titans Praha (CZE)
9.    Brest Zubrs (BLR)
10.    Balashiha (RUS)
11.    El Llano BC (ESP)
12.    Angels Trnava (SVK)
13.    Eagles Praha (CZE)
14.    Rabbits (SLO)
15.    North Stars (RUS)

Baseball, Pony (U14)
1.    Česká akademie (CZE)
2.    London Mets (GBR)
3.    Belgium Academy North (BEL)
4.    SK Kotlářka Praha (CZE)
5.    Brest Zubrs (BLR)
6.    Kaunas baseball (LTU)
7.    Balashiha (RUS)
8.    Vilnius BC (LTU)
9.    Srbsko (SRB)
10.    Hroši Brno (CZE)
11.    Ježica (SLO)
12.    Eagles Praha (CZE)
13.    Stuttgart Reds (GER)
14.    Tempo Titans Praha (CZE)

Softball, dívky, Colt (U16):
1.    Friul 81 (ITA)
2.    Vilnius BC (LTU)
3.    Future Prague (CZE)
4.    Eagles Praha (CZE)
5.    Moskovia (RUS)
6.    Calita 1 (RUS)
7.    Arena (SRB)
8.    Wild Cats (SRB)
9.    Stuttgart Select (GER)
10.    SK Trnava Panthers (SVK)
11.    SK Joudrs Praha (CZE)
12.    Calita 2 (RUS)
13.    Marino (RUS)

Individuální ceny:
Pony (U14)
Nejlepší pálkař                     Michal Kotačka (Česká akademie, CZE)
Nejlepší nadhazovač            Drew Janssen (Belgium Academy, BEL)
MVP                                     Daniel Padyšák (Česká akademie, CZE)

Colt (U16)
Nejlepší pálkař                    Johnny Fretheim (London Mets, GBR)
Nejlepší nadhazovač           Jan Nebenführ (Česká akademie, CZE)
MVP                                    Filip Smola (Česká akademie, CZE)

Colt (U16) softball dívky
Nejlepší pálkař                    Selena Tanasijevič (Wild Cats, SRB)
Nejlepší nadhazovač           Elisa Plusigh (Friul 81, ITL)
MVP                                    Kristýna Bohunická (Trnava Panthers, SVK)