2. turnaj 2. ligy žákyň – 4.5.2016

2. turnaj 2. ligy žákyň – 4.5.2016

O víkendu 30.4. – 1.5., kdy na Eagles probíhaly bujaré oslavy 35. výročí založení klubu, jsme se s žákyněmi vydali do nedalekého Dvora Králové na 2. turnaj 2. ligy žákyň.

Tentokrát bylo přihlášených pouze devět týmů a po námitkách Chomutova se i upravil hrací systém na klasického pavouka.

Během soboty nás čekali naši obvyklí soupeři, v pořadí Dvůr Králové, Kunovice a Blansko. Jediné Kunovice nám daly malinko zabrat a nasázely nám pár bodíků, které jsme horko těžko vraceli, jinak jsme ostatní soupeře přejeli jak zelený válec. Na nadhozu se standardně střídaly Emma Beňová s Rózou Blažkovou, po delší pauze se k nim přidala a mile překvapila Nela Pichlová. Výsledky v pořadí 15:1, 7:5 a 10:2 nám zajistily postup do semifinále z prvního místa ve skupině.

V neděli nás čekali v zápase o postup do finále pražští Joudrs. Ze začátku zápas vypadal vyrovnaně, ale nakonec naše holky zvedly hlavy, přizpůsobily se nadhozu a doslova Joudrs rozpálily. Konečný výsledek 8:0 nás krásně poslal do finále, kde na nás opět čekal Chomutov. Naše holky sice měly obavy z jejich nadhazovačky, nicméně už si proti ní stály mnohem lépe než při prvním setkání. Finále luxusně odházela Nelča s Emmou, oba zápasy vydržela chytat Julča Vondráčková. Výsledek finále nás nijak nepřekvapil, 1:3 pro Chomutov pro nás znamenalo krásné druhé místo a nárůst zkušeností proti Chomutovu.

Za tento víkend patří pochvala všem zúčastněným, neboť holky předvedly naprosto vyrovnaný výkon (i když jsme se občas báli), Arnošt to skvěle odkaučoval z jedničky a Míša Beňová s Luckou Kratochvílovou se postaraly o holky v dugoutu. Teď nás čeká turnaj v holandské Bussumi a o týden později se vydáme do Merklína na třetí turnaj.

Za žákyně, Iva Wurmová

Advertisement

Facebook

Poslední homerun 2017

Tým současných či bývalých hráčů Eagles Praha při své premiérové účasti na tradičním turnaji Poslední homerun získal první místo !!! V týmu se setkalo mnoho generací a z tribun ho hnal za vítězstvím mohutný FanClub.

10 likes, 0 comments5 hours ago

Baseballová reprezentace polyká tréninkové dávky na americkém turné v Severní Karolíně. Eagles reprezentuje trio Marek Chlup, Matěj Hejma a Tomáš Duffek

19 likes, 0 comments2 days ago

Twitter

Reklama