První triumf žen v nové sezoně – 12.2.2013

První triumf žen v nové sezoně – 12.2.2013

Extraligové softbalistky zvládly úspěšně vstup do sezony 2013, když bez porážky prošly Joudrs Indoor Cupem.

Obměněný kádr začal turnaj pátečním duelem s juniorskou reprezentaci ČR, která byla prošpikována zástupkyněmi krčské softballové školy. Mladé naděje zaskočily obhájkyně mistrovského titulu ostrým vstupem do utkání, po kterém vedli 4:0. Pálkařky Eagles se však po ospalém začátku probudily a deseti body stav otočily. V sobotních kláních čekaly hráčky Eagles dva pražští soupeři. V dopoledním zápase s Joudrs “B“ tým zaznamenal druhou výhru po vcelku jasném výsledku 7:1. V přímém souboji o první místo se svěřenkyně staronového trenéra Gáby Waageho utkaly se stále lepšícím se týmem Storms Řepy. Nejvyrovnanější zápas ve skupině skončil nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 ve prospěch Eagles. V play-off byl prvním soupeřem nevyzpytatelný celek Čechie Praha. Eagles od začátku zápasu skórovali a utkání dovedli k celkovému výsledku 6:0. Výhra znamenala postup do nedělního duelu o přímý postup do finále.

V repríze skupinového zápasu byly semifinálovým vyzyvatelem hráčky Storms Řepy, které na sezonu hostováním posílila bývalá hráčka Eagles Bára Nemravová.  Řepy ani napodruhé nenašli recept na Eagles a proti rakouské posile na prkně Martině Lackner doběhly jen pro jeden bod.  Pálkařky Eagles byly úspěšnější a třemi body zařídila postup Eagles do finálového utkání. V něm se podruhé na turnaji utkaly hráčky z Krče s Čechií Praha. Eagles nasadili na nadhazovací prkno Petru Sudolskou, která důvěru trenérského týmu využila a potřetí v turnaji odházela zápas skvěle. Napínavá bitva dospěla až do tiebreakového vyústění. O prvenství Eagles rozhodla Martina Lackner dvoubodovým homerunem v dohrávce směny.

Nový tým, tak zvládl první turnaj sezony 2013. Mohl se opírat o skvělé výkony nadhazovaček Petry Sudolské a Martiny Lackner, které ukázaly, že budou platnými členkami kádru v nové sezoně. Finálový den na catcherovi zvládla bez větších obtíží  další “mladá puška“ Julie Havlíková. Pozadu nezůstal ani třetí import z juniorského týmu Šárka Nováková, které k solidní práci v poli přidala i několik hitů.

Krátké zhodnocení turnaje od hrající asistentky Lucie Maršíkové: “Do turnaje jsme vstupovaly se 4 novými posilami, našim cílem bylo – nejen herní poznávání, souhra pole a pálkařský trénink. Vše nám vyšlo skvěle – Šárka Nováková, Julča Havlíková, Péťa Sudolská a Marty Lackner se předvedly v tom nejlepším světle a mají plnou důvěru do sezony, za cely turnaj jsme udělaly minimálně chyb, odpálily mnoho krásných hitu a skvěle se bavily, co víc si přát. Jsem z fungování celého tymu nadšená“ dodává závěrem reprezentantka České republiky s číslem 1 na zádech.

Fotogalerii z turnaje naleznete ZDE

Advertisement

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama