A tým zahájil Extraligu bojovným výkonem – 15.4.2013

A tým zahájil Extraligu bojovným výkonem – 15.4.2013

V prvním dvoukole jsme sice výsledkově nestačili na Techniku Brno, ale bojovný výkon mužstva a hlavně hra nováčků v týmu příjemně překvapila.

V sobotu se A tým mužů utkal se svým soupeřem z loňského semifinále Technikou Brno. Soupeř přijel posílen o tři cizince, ale ještě pořádně netrénoval venku. My jsme taky venku moc nepobyli, tak se dalo očekávat, že utkání nebudou příliš pohledná. Opak byl pravdou.

Oba týmy hrály naplno a v obou případech byly zápasy vyrovnané a rozhodovalo se v posledních směnách. Bohužel v obou zápasech měla na konci víc bodů Technika. Přesto můžeme zápasy hodnotit velmi pozitivně. Noví, mladí nadhazovači: David Bárta a Viktor Šmidt si jasně řekli o místo a ukázali dalším, kteří ještě nedostali šanci, že je možné se prosadit i v Extralize. V poli se velmi líbil Láďa Vrbský, který už sice nějaké zkušenosti v Extralize měl možnost nasbírat, ale přehled s jakým zahrál dvojaut F9, 9-3 byl famózní. Na Davidu Vohánkovi byla trošku znát nervozita, ale o to cennější je fakt, že se dokázal vyrovnat s prvními nejistými zákroky, srovnat se a v druhé části sobotního programu i pálkařsky podporovat náš útok.

Extraligově zkušený, ale nováček na svém postu, Lukáš Borecký odehrál oba zápasy, jakoby tam od jaktěživa patřil.

I celková atmosféra v týmu, kdy „staří“ i“ mladí“ bojovali a vzájemně se doplňovali, je dobrým základem pro nadcházející sezónu. K dobré atmosféře výrazně přispěli i „batboys“ z mladších kadetů kluci- Šimon Blažek, Jan Imramovský, Jan Střecha a Lukáš Víšek, kteří běhali pro míče a pálky jakoby to byla Major League. Pokud jsme jim to dostatečně neřekli, pak je vhodné, aby se alespoň touto cestou dozvěděli, že si jejich dobré práce všimli všichni hráči a trenéři na střídačce.

Pozitivně můžeme hodnotit i bojovnost Tomáše Duffka na nadhozu, když po slabé první směně se rozházel k velmi dobrému výkonu.

V záloze ještě na svoji šanci čekají další mladí mistři republiky z loňské juniorské soutěže, a pokud se budou do hry zapojovat jako ti, kteří dostali šanci v sobotu, vidím naši hráčskou budoucnost velmi dobře.

Advertisement

Facebook

Pražský baseballový týden

We will aslo ISCORE all game from baseball and softball. Follow official websites of Prague baseball and softball week. http://www.praguebaseballweek.eu/

1 likes, 0 comments13 hours ago

Live game softball field 2019-06-25

Live streams from central field baseball and softball will be at Eagles youtube page. Do not hasitate to follow. https://www.youtube.com/watch?v=xJiqmhFns6k

4 likes, 0 comments13 hours ago

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama