Krčandu potřetí v řadě vyhrál Dvůr Králové – 26.4.2013

Krčandu potřetí v řadě vyhrál Dvůr Králové – 26.4.2013

Pošestnácté se sjely týmy kadetek do areálu Eagles Praha. V bojích o vstupenku na finálový turnaj do USA zápolilo celkem 12 týmů z celé Evropy.

Družstva byla rozdělena do dvou šestičlenných skupin. Ve skupině A jasně dominoval tým Dvora Králové nad Labem, který v základní skupině obdržel pouze dva body. O druhé místo v semifinále se přetahovali turnajoví nováčci, srbští Wild Cats Bělehrad a Diamond Dawgs z Německa. Do souboje o finále nakonec postoupily “Divoké kočky“. Slovenský zástupce Trnava Panthers pomýšlel na lepší umístění, ale slibně rozehrané partie s Moscovií 2 a Diamond Dawgs nedotáhl ke zdárnému konci, což znamenalo účast v zápase o 7. místo.

Skupinu B ovládl druhý hlavní kandidát na finálové boje starší celek Moscovie, který si cestu do finále „vyšlapal“ neméně suverénně jako Dvůr Králové. Domácí Eagles střídali lepší pasáže s horšími, přesto obsadili v tabulce druhé místo, díky lepšímu vzájemnému zápasu s polskými Gepardy Zory. Na “bramborové“ pozici skončily hráčky litevského Vilniusu a na chvostu skončily celky Future Praha (žákyně) a němečtí Stuttgart Select.

Nedělní program znamenal vyvrcholení turnaje v podobě zápasů o umístění. Semifinále patřila favoritům, Dvůr Králové jasně předčil Eagles v poměru 15:2. Druhý finalista vzešel po dramatičtějším průběhu, když Moscovia porazila “kočky“ z Bělehradu 5:1 a po roce se tak sešly ve finále stejné soupeřky. Diváci mohli vidět po celý den řadu dramatických zápasů, které se rozhodovaly až v samotné koncovce. Výjimkou nebylo ani utkání o třetí místo, které kadetky Eagles Praha otočili ve svůj prospěch až v dohrávce poslední směny. Bronzovou příčku ukořistily po výhře 2:1. Před finálovým duelem zazněly státní hymny obou finalistů v podání HOUSLOVÝCH PÁŽAT. Poslední zápas opanovaly zástupkyně České republiky a po výhře 12:2 obhájily prvenství na Krčandě.

Nejlepší hráčky turnaje: 

Best pitcher: Apolena Výborná (Dvůr Králové nad Labem)

Best hitter: Yulia Buznikova (Moscovia)

MVP: Gábina Slabá (Eagles Praha)

Kompletní výsledky turnaje najdete ZDE v sekci KRČANDA – PONY LEAGUE

Advertisement

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama