Krčandu potřetí v řadě vyhrál Dvůr Králové – 26.4.2013

Krčandu potřetí v řadě vyhrál Dvůr Králové – 26.4.2013

Pošestnácté se sjely týmy kadetek do areálu Eagles Praha. V bojích o vstupenku na finálový turnaj do USA zápolilo celkem 12 týmů z celé Evropy.

Družstva byla rozdělena do dvou šestičlenných skupin. Ve skupině A jasně dominoval tým Dvora Králové nad Labem, který v základní skupině obdržel pouze dva body. O druhé místo v semifinále se přetahovali turnajoví nováčci, srbští Wild Cats Bělehrad a Diamond Dawgs z Německa. Do souboje o finále nakonec postoupily “Divoké kočky“. Slovenský zástupce Trnava Panthers pomýšlel na lepší umístění, ale slibně rozehrané partie s Moscovií 2 a Diamond Dawgs nedotáhl ke zdárnému konci, což znamenalo účast v zápase o 7. místo.

Skupinu B ovládl druhý hlavní kandidát na finálové boje starší celek Moscovie, který si cestu do finále „vyšlapal“ neméně suverénně jako Dvůr Králové. Domácí Eagles střídali lepší pasáže s horšími, přesto obsadili v tabulce druhé místo, díky lepšímu vzájemnému zápasu s polskými Gepardy Zory. Na “bramborové“ pozici skončily hráčky litevského Vilniusu a na chvostu skončily celky Future Praha (žákyně) a němečtí Stuttgart Select.

Nedělní program znamenal vyvrcholení turnaje v podobě zápasů o umístění. Semifinále patřila favoritům, Dvůr Králové jasně předčil Eagles v poměru 15:2. Druhý finalista vzešel po dramatičtějším průběhu, když Moscovia porazila “kočky“ z Bělehradu 5:1 a po roce se tak sešly ve finále stejné soupeřky. Diváci mohli vidět po celý den řadu dramatických zápasů, které se rozhodovaly až v samotné koncovce. Výjimkou nebylo ani utkání o třetí místo, které kadetky Eagles Praha otočili ve svůj prospěch až v dohrávce poslední směny. Bronzovou příčku ukořistily po výhře 2:1. Před finálovým duelem zazněly státní hymny obou finalistů v podání HOUSLOVÝCH PÁŽAT. Poslední zápas opanovaly zástupkyně České republiky a po výhře 12:2 obhájily prvenství na Krčandě.

Nejlepší hráčky turnaje: 

Best pitcher: Apolena Výborná (Dvůr Králové nad Labem)

Best hitter: Yulia Buznikova (Moscovia)

MVP: Gábina Slabá (Eagles Praha)

Kompletní výsledky turnaje najdete ZDE v sekci KRČANDA – PONY LEAGUE

Advertisement

Facebook

V neděli 3.3.2019 proběhne školení rozhodčích regionu Severozápad. Školení se bude konat v areálu Eagles Praha a zaměřeno bude na licenci „Rookie“. Na programu budou prezentace na téma: vybavení rozhodčího, správná signalizace, mechanika..

8 likes, 0 comments2 days ago

Hledáš dobrou brigádu. Neváhej se přihásit na zapisování zápasů z největšího mládežnického turnaje Pony League. Bude k vidění skvělý baseball i softball a u toho si vyděláš i peníze. Přihlaš se do týmu zapisovatelů.

2 likes, 0 comments1 week ago

Twitter

Reklama