Německá nadvláda nad SUMA OPEN – PONY LEAGUE pokračuje – 25.4.2013

Německá nadvláda nad SUMA OPEN – PONY LEAGUE pokračuje – 25.4.2013

12. ročník kadetského turnaje SUMA OPEN – PONY LEAGUE zná své vítěze.

Ve dnech 18.-21.4. se hrál v areálech EAGLES PRAHA A TEMPO PRAHA největší mládežnický baseballový turnaj SUMA OPEN – PONY LEAGUE EUROPEAN QUALIFIER 2013. Turnaj probíhal za značně proměnlivého počasí ve dvou věkových kategoriích U16 (Eagles park) a U14 (Tempo park). Zúčastnilo se 30 týmů ze 12 zemí z celé Evropy a ve čtvrtek úderem desáté hodiny začaly první zápasy, které tak zahájily tento významný turnaj. Utkání probíhala hned od začátku ve výborném tempu a  na všech hráčích byla vidět chuť po vítězství.

V čtvrtek a pátek se odehrálo v obou kategoriích kategorie 43 zápasů v základních skupinách. V areálu Eagles dominovaly týmy GERMAN ACADEMY, CZECH ACADEMY, SK KOTLÁŘKA A BC VILNIUS z Litvy. Na Tempu hrály výborně celky GERMAN ACADEMY, BREST ZUBRS z Běloruska, BC VILNIUS z Litvy a BALASHIHA z Ruska.

V sobotu si počasí připravilo pro pořadatele velkou zkoušku. Celý den byl velice chladný a lehce pršelo. Naštěstí se podařilo odehrát všechna utkání včas a podle rozpisu. Pořadatelé předvedli obětavý výkon a maximální nasazení a tak se hrálo dál. Sobotní čtvrtfinálová utkání a zápasy o konečné příčky měly výborný náboj a snaha o co nejlepší umístění byla vidět z každého zápasu. Poslední duel sobotního dne byl ukončen až před půlnocí, kdy v tomto utkání zvítězil izraelský tým.

Krásné nedělní počasí podtrhlo zápasy o konečné umístění jednotlivých týmů. V kategorii U16 skončily utkání o třetí místo a finále poměrně jednoznačně naopak v kategorii U14 to bylo velice vyrovnané. Skvělý baseball byl nakonec se šťastnou tečkou pro Německou baseballovou akademii, která obhájila své vítězství v obou kategoriích z roku 2012 a postoupila tak do srpnového celosvětového finále – Světové série PONY League v USA.

Zajímavostí nedělního odpoledne bylo slavnostní zahájení finálového utkání v Eagles parku, o které se postarala skupina HOUSLOVÁ PÁŽATA, která bezvadně zahrála národní hymny obou finalistů a připravila tak všem úžasný zážitek.

Závěrečného vyhlášení se ujala ředitelka firmy SUMA, hlavního sponzora turnaje, paní Daniela Sýkorová a ředitel turnaje pan Jan Bagin. Předání zajímavých a originálních cen ze skla, medailí a vzpomínkových plaket pro vítězné týmy a nejlepší hráče pak bylo pěkným zakončením celého turnaje.

Závěrem patří poděkování všem sponzorům – firmě SUMA a.s. (hlavnímu sponzorovi turnaje), firmě Epson, Magistrátu Hlavního města Prahy, Městské části Praha 4 a Městské části Praha 12 za podporu. Bez jejich podpory by vůbec nebylo myslitelné připravit takto rozsáhlý baseballový turnaj pro mládež z celé Evropy.

Ocenění patří ale také všem týmům za nasazení, soutěživost a fair play v průběhu celého turnaje.

Nejlepší hráči turnaje:

Kategorie U16

Best Hitter: LUKAS PUPININKAS (BC Vilnius)

Best Pitcher: MATT TARRANT (London Mets)

MVP: BENJAMIN THAQI (German Academy)

Kategorie U14

Best Hitter: VLADISLAV ILIN (Brest Zubrs)

Best Pitcher: MARIUS BALANDIS (BC Vilnius)

MVP: NIKLAS RIMMEL (German Academy)

Konečně pořadí, statistiky a kompletní výsledkový servis naleznete na webových stránkách Eagles Praha

Advertisement

Facebook

U13 mají za sebou víkend na vodě.

22 likes, 0 comments1 day ago

Fotky z příspěvku Eagles Praha - Baseball & Softball

Zlatý First Cup nám ve finále utekl po jediné prohře na turnaji nejtěsnějšim poměrem 0:1! Na osmileté děti neuvěřitelný baseball. A k tomu 2 druhá místa v masters za hod Honzy Černeckého a běh Vojty Plíhala. Gratulujeme

55 likes, 1 comments1 day ago

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama