Juniorky na domácím šampionátu neuspěly – 30.5.2013

Juniorky na domácím šampionátu neuspěly – 30.5.2013

Dva dny bojů o titul softballových mistryň do devatenácti let se odehrály o posledním květnovém víkendu na hřištích Eagles Parku.

Bylo přihlášeno osm týmů ve dvou skupinách, nasazeni jsme byli my, Eagles, jako loňský finalista a také vítěz roku 2012 – tým Ledenic.

Klíčový byl úvodní zápas s Joudrs, který jsme odehrály v sobotu ráno. Po výborném výkonu nadhazovačky Báry Stárkové jsme šli za stavu 1:1 do tie-breaku. V něm se pak bohužel ukázala síla a lepší herní praxe hráček Joudrs neboli Dvora Králové a zatímco náš bod zůstal smutně sedět na třetí metě, tak hráčky Joudrs skórovaly a vyhrály 1:2. Jejich cesta za medailemi byla v tu chvíli o dost přímější.

V dalším utkání jsme porazili tým Kotlářky 12:3 a dalšího soupeře ze skupiny – Techniku Brno – jsme deklasovali 19:1. Na pálce se dařilo, k vidění byly pěkné dlouhé odpaly a několik in side park homerunů. Věřili jsme, že se do finále probojujeme.

http://eagles-photo.rajce.idnes.cz/OPEN_MCR_juniorek/#IMG_4776.jpg

Chladné a deštivé nedělní ráno a na pořadu dne zápas se třetím týmem skupiny A, se Storms Řepy. Storms na nás nasadili juniorskou reprezentantku Katku Labovou a na její nadhoz jsme dokázali udělat 7 bodů. Bohužel jsme ale v prvních dvou směnách podali tak špatný a nesoustředěný výkon v obraně, že jsme prohrávali 0:8. Konečný výsledek byl 7:10 pro Storms a náš tým, ačkoliv měl několik možností vyrovnat, více než sedm bodů neudělal a tak se naděje na vítězství rozplynula a naše myšlenky na medaile taktéž. Běželi jsme na poslední zápas o konečné 5. místo, kde od nás tým Sabatu dostal bleskurychle 18 bodů a turnaj tímto skončil.

Podívala jsem se do historie, kdy jsme naposledy v posledních letech chyběli ve finále. Byl to rok 2004 a bylo to 5. místo. Od roku 2005 jsme nikdy neskončili dříve, než v posledním zápase turnaje a nasbírali jsme shodně čtyři tituly Mistr ČR v kategorii juniorek (starších juniorek) a 4x nám pověsili na krk stříbrné mediale. Proto je 5. místo zklamáním, protože Eagles chtějí vždy být na stupních vítězů.

Fotogalerie z turnaje naleznete ZDE a ZDE

Daniela Viktorýnová

Advertisement

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama