Softballistky opět neokusily hořkost porážky – 28.5.2013

Softballistky opět neokusily hořkost porážky – 28.5.2013

Polovinu extraligy mají za sebou softballistky Eagles Praha. První část sezony završila děvčata dvojzápasy na domácí půdě se Snails Kunovice a Chemií-Kotlářkou Praha.

První sobotní duel proti jedinému moravskému účastníkovi extraligy odstartovala na prkně Martina Lackner. Rakouská nadhazovačka dovolila za 5 směn Kunovicím pouze jeden bod a položila základ úspěchu. Eagles se “na tabuli” dostali hned v první směně, kdy pro body doběhlo duo reprezentantek Borecká – Pochobradská. Podobný scénář se opakoval i ve směně třetí, kdy se na pálku dostal opět začátek lineupu. A i podruhé opory týmu skórovaly, pro další body následně doběhly Lackner a Němečková. Zbytek zápasu odházela v dresu Eagles bývalá mládežnická reprezentantka Lucie Sudolská, která se na hřišti objevila poprvé po zranění kolena. Hráčky Snails Kunovice při její premiéře dokázaly zkorigovat skóre do konečné podoby 7:4.

Druhý zápas začala na prkně Petra Sudolská a hned první pálkařka Kunovic se do míče opřela tak, že doběhla až na třetí metu. Obrana Eagles se s těžkou situací vypořádala a nedovolila Kunovicím otevřít skóre. Pálkařkám Eagles se v druhém utkání nedařilo v útoku tak, jako v prvním zápase. S tvrdými odpaly si obrana Kunovic poradila, i díky několika double play. Rozhodující moment přišel až v dohrávce 7. směny. Svůj skvělý výkon na prkně korunovala Petra Sudolská hitem. Na metě je střídána Bárou Křížovou. Následně dostává Sabina Borecká metu zdarma a Křížová se dostává do skórovací pozice. Pro vítězný bod ji domů posílá dalekým odpalem Tereza Pochobradská.

Doposud posledním soupeřem, s kterým se hráčky Eagles v letošní sezoně utkaly, byla Chemie – Kotlářka Praha. Začátek úvodního střetnutí se nesl ve stejném duchu jako sobotní duel. Borecká s Pochobradskou dostávají Eagles do vedení 2:0. Martina Lackner na prkně dovolila Kotlářce za celý zápas 3 hity a dokazuje, že pro tým bude platnou posilou. Rodačka z Lince ukázala i své útočné schopnosti a doběhla pro poslední bod utkání, které skončilo 3:0.

Odveta již byla jasně v režii obhájkyň titulu, které zvítězily po 4. směnách 10:0. Karolína Stejskalová zvládla 4 směny na prkně na 12 pálkařek. Třikrát na domácí metu doběhla Pochobradská a Lackner. Osm hráček z lineupu obsadilo alespoň jednou první metu.

Hráčky Eagles zakončily první část sezony na druhém místě extraligové tabulky s bilancí 11 výher 3 prohry. Další utkání sehrají Eagles na domácí půdě první červnový víkend, kdy do Eagles Parku přijedou týmy Čechie a Storms Řepy.

Advertisement

Facebook

Hlavní trenér baseballovohého A- týmu Vladimír Chlup hodnotí nedelní zápasy proti Draci Brno

7 likes, 0 comments1 day ago

Baseballová TOP 6: Hroši Brno - Eagles Praha 0:2

28 likes, 0 comments5 days ago

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama