Vítězná sváteční cesta do Kladna – 14.5.2013

Vítězná sváteční cesta do Kladna – 14.5.2013

Ve středu 8. května se tým Eagles A utkal s nováčkem extraligy L.A.S.O. Kladno.

Kladenský celek ovšem není úplně neznámým týmem, v 1. ČSLŽ tento tým nastupoval v roce 2003, 2004 a v roce 2005 dokonce pod vedením známého trenéra Mike Stapletona.

EAGLES – KLADNO 1. zápas, středa 8. 5.

V prvním zápase nebylo pochyb o tom, že pálkařská forma krčského celku je na cestě vzhůru. Třemi hity za zápas se blýskly Tereza Pochobradská, Sabina Borecká, Lucie Černohlávková a Tereza Němečková. Je třeba zmínit, že tým dokázal 10 bodů z 12 stáhnout právě svými hity. Dominantní nadhoz Lucky Maršíkové neumožňoval pálkařkám z Kladna vyvíjet jakýkoliv tlak. Zápas tak mohl být ukončen v 5 směně rozdílem 12:1.

EAGLES – KLADNO, 2. zápas, středa 8. 5.

Do druhého utkání vstupoval A-tým v trochu pozměněné sestavě a s Karolínou Stejskalovou, která se vrátila po delší době zpět „na prkno“. Kája se ukázala v poměrně slušné formě, avšak hned zkraje se odrazila nesoustředěnost v obraně, z čehož dokázal kladenský útok získat 3 body. Opět varovný signál pro tým, že je potřeba zapracovat i na této důležité stránce softbalu, kterou je nesporně psychika a koncentrace.  Manager krčského týmu přistoupil k okamžitému střídání v obraně a na prkno se tak opět vrátila Lucie Maršíková. Po taktickém kroku se zadařilo i na pálce a zelenobílé hráčky proháněly kladenské zadopolařky. K exekuci nadhazovaček Kladna se postavily Vladimíra Malovíková (2 RBI), Lucie Maršíková (3 RBI), Lenka Spurná (2 RBI) a záhy byl stav 7:3, který tak zůstal až do konce zápasu.

Další zápasy čekají Eagles 18. a 19. května, kdy na domácí půdě bude hostit moravské Kunovice a Chemii Kotlářku Praha.

Advertisement

Facebook

Bužga o sérii s Draky Brno

Série s Draci Brno dopadla v neprospěch Eagles, kteří jeden zápas vyhráli a dva prohráli. Podívejte se na hodnocení Vojtěch Bužga.

3 likes, 0 comments7 hours ago

Novou sezónu zahájily i juniorky, které obhajují loňský titul. V prvním hracím dni se představily na hřišti pražského Tempa. V obou zápasech padlo hodně bodů a každý tým si připsal po jedné výhře (13:10 a 11:19). Druhý hrací den..

21 likes, 0 comments1 day ago

Twitter

Reklama