Cíl splněn, Bern zdolán 12:4 – 6.6.2013

Cíl splněn, Bern zdolán 12:4 – 6.6.2013

Baseballisté Eagles zvládli důležitý zápas proti švýcarskému mistrovi Bern Cardinals. Výhra znamená velmi reálnou šanci na udržení elitní skupiny PMEZ pro Českou republiku.

Na kopci se za Eagles představil Daniel Vítek, kterému však začátek utkání příliš nevyšel. Švýcarský tým využil nabízené šance a po metách zdarma a několika kontaktech se ujal vedení 3:0. Eagles se nepříznivým vývojem vypořádali na výbornou a v dohrávce směny otočili skóre na 4:3. “Kardinálové“ dokázali ještě vyrovnat utkání, ale pak už zápas patřil pražskému celku. Dan Vítek se rozházel k dobrému výkonu, ke kterému vydatně pomáhala nejen fungující obrana (Láďa Vrbský 2x asistence z OF, double play P. Zýma – Homolka), ale hlavně útočná exploze. Každý hráč přispěl svoji troškou k ofenzivnímu představení, které nezastavila ani dvě střídání nadhozu na švýcarské straně. Homerunem se blýskl Matěj Hejma. Utkání bez problému doházel Viktor Šmidt, a tak Eagles mohli slavit první výhru na PMEZ v poměru 12:4.

Hlavní trenér Richard Kania hodnotí zápas:

“Začátek byl poznamenán tím, že jsme až moc chtěli, ale disciplinovanou hrou a argesivním baserunningem jsme nejen v dohrávce vyrovnali, ale dokázali jsme se ujmout vedení a to udržet. Na začátku jsme slíbili, že budeme hrát srdcem a to zatím plníme. Musím pochválit celý tým, každy nějakým způsobem přispívá k dobré atmosféře a týmovému duchu. Od Andyho Berglunda a jeho skautování, přes všechny hráče v poli i ty na lavičce.“

Zájimavé okamžiky ze zápasu můžete naleznout ZDE

Advertisement

Facebook

Bužga o sérii s Draky Brno

Série s Draci Brno dopadla v neprospěch Eagles, kteří jeden zápas vyhráli a dva prohráli. Podívejte se na hodnocení Vojtěch Bužga.

3 likes, 0 comments7 hours ago

Novou sezónu zahájily i juniorky, které obhajují loňský titul. V prvním hracím dni se představily na hřišti pražského Tempa. V obou zápasech padlo hodně bodů a každý tým si připsal po jedné výhře (13:10 a 11:19). Druhý hrací den..

21 likes, 0 comments1 day ago

Twitter

Reklama