“Dobrá obrana je základ úspěchu“ shodují se Ward s Vítkem – 6.6.2013

“Dobrá obrana je základ úspěchu“ shodují se Ward s Vítkem – 6.6.2013

Baseballisté Eagles úspěšně zvládli duel s druhým nováčkem skupiny A PMEZ Bernem Cardinals. Osm směn odházel při své premiéře na turnaji DANIEL VÍTEK. “Nepřipouštěl jsem si nervozitu“ říká člen širšího kádru České republiky. Do role klíčového hráče se od svého příchodu pasuje svými výkony australský catcher TOM WARD.

Dvacetiletý nadhazovač zpočátku nepodával výkon, na který jsou fanoušci Eagles zvyklý. Velké množství špatných nadhozů pramenilo z přemíry snahy. “Po minulém nevydařeném zápase jsem chtěl udělat vše pro to, aby se nic takového neopakovalo. Snažil jsem se být perfektní a místo toho se to začalo s*át“ popisuje důvod bodově nejplodnější směny soupeře. “Začátek byl pro nás těžký“ komentuje úvod utkání Australan ve službách Eagles Tom Ward, “Ukázali jsme však svoji sílu a dokázali zápas otočit do dominantního vítězství“ dodává catcher ze zkušenostmi jak z australské ligy, tak z americké univerzitní soutěže. Od druhé směny začal talentovaný nadhazovač a vicemistr Evropy U18 házet mnohem přesněji. Čím to, že došlo k rapidní změně? “Přestal jsem se snažit házet naplno a soustředil jsem se umisťovat balony do strikezony“ vysvětluje Vítek. “A pak to nějak všechno přišlo samo, i díky dobré obraně a produktivnímu útoku.“ dodává.

Zlom v utkání nastal podle Warda v polovině utkání “švýcarští pálkaři obsadili všechny mety bez autu. Situaci ale nevyužili, díky skvělému zákroku Michala Zýmy na druhé metě a solidnímu nadhozu od Dana Vítka“ popisuje klíčový okamžik nejlepší pálkař Eagles v extralize. “Od tohoto momentu jsme vzaly otěže zápasu do svých rukou“ pokračuje muž s číslem 40 na zádech. Rodák z Queenslandu si užívá svůj první rok v Evropě a velice si cenní, že může hrát na PMEZ. “Je to nezapomenutelný zážitek hrát baseball na této úrovni.“  Dnešní výhra ukázala sílu Eagles, kteří se chtějí předvést i ve zbylých třech utkáních proti papírově silnějším soupeřům. “Tato utkání budou velice těžká, ale jestli budeme hrát obětavý baseball bez chyb, máme šanci na úspěch“ věří v sílu týmu Ward. “Po dnešním výkonu všichni viděli, čeho jsou Eagles schopni a že je třeba s námi počítat.“

Utkání s obhájcem pohárového prvenství začíná ve čtvrtek v 11:00. Živý stream můžete sledovat ZDE Play-by-play pak ZDE

Advertisement

Facebook

Další domácí utkání čeká na baseballisty v neděli od 14:00. Do Eagles Parku míří zatím neporaženi Draci Brno. Využijte předvelikonoční čas k návštěvě baseballu.

4 likes, 0 comments21 hours ago

Opening Day žen: Eagles - Tempo

Slavnostní zahájení extraligového ročníku 2019 proběhlo v Eagles Parku v rámci Opening Day. Fire show na začátku utkání následoval slavnostní nadhoz klubové legendy Aleše Chýle. Poté již přišlo na řadu utkání, které se rozhodlo..

22 likes, 1 comments1 day ago

Twitter

Reklama