Souhrn 2. hracího dne PBT a PST – 28.6.2013

Souhrn 2. hracího dne PBT a PST – 28.6.2013

Druhý hrací den přinesl opět skvělou podívanou plnou napínavých střetnutí, která se lámala až v posledních směnách. Úspěšný den prožili čeští reprezentanti. Ženský A-tým po tuhé bitvě porazil Eagles 9:8, mužští kolegové si ve šlágru dne poradili s Němci 7:5.

PBT

Čtvrteční program otevřel duel AIST s EU International Stars. Výběr cizinců se dostal do vedení, díky ne příliš přesným nadhozům startéra AIST Erica Mozeiky, který sice vyřadil 8 pálkařů SO, ale devět hráčů se dostalo na metu zdarma, k tomu přidali obhájci prvenství chyby v poli a EU Stars, tak mohli slavit první vítězství v turnaji 6:4. Nadhazovači “evropských hvězd“ Daniels a Metzger v utkání zaznamenali 14x SO. V bodovou přestřelku se proměnilo utkání USSSA a Chorvatska. Pálkaři od první směny převyšovali nadhazovače a ve třetí směně svítilo na tabuli atypické skóre 8:8. Oba týmy střídaly nadhazovače a s touto změnou se lépe vypořádali Američané, kteří přidali do konce utkání 9 bodů. Oproti tomu Chorvaté se na střídajícího Jordana Gubelmana neprosadili ani jednou. Po výhře 17:8 tým USSSA obsadil ve skupině A1 3. místo. Ve skupině A2 svedli souboj o první místo reprezentace Švédska a juniorský výběr České Republiky. Po vítězství nad EU Stars zaskočili čeští mladící i severského soupeře a kvalitním výkonem si po výhře 8:5 připsali cenný skalp před blížícím se ME.

Hlavním tahákem čtvrtečního dne byl zápas české reprezentace s Německem. Čeští pálkaři dostali německou obranu pod tlak od samého začátku, kdy po sérii odpalů Němci vyrobili několik chyb a po doběhu Hajtmara se tým trenéra Griffina ujal vedení 1:0. Stejný hráč navýšil vedení na 2:0 ve směně třetí. Německý tým udeřil v dohrávce 4. směny, kdy se začátek lineupu podruhé dostal na českého startéra Martina Schneidera. Kotowski, Boldt a Sommer doběhy otočili výsledek ve prospěch západního souseda. Zlomový okamžik zápasu nastal v šesté směně. 6 bodový “big inning“ české reprezentace korunoval 3 bodovovým homerunem Matěj Hejma. Německo už dokázalo pouze snížit na 7:5.

PST

Pořadatelský celek Eagles Praha čekalo dvojutkání s federálními soupeři. Dopoledne si celek doplněný o několik hráček z extraligy a dvojicí Američanek hladce poradil s reprezentací Slovenska 13:1. V odpolední bitvě s českou reprezentací nedali domácí hráčky kůži lacino a prohrály nejtěsnějším možným rozdílem 9:8. Dvě hladké výhry si připsaly softballistky AIST Stars, které nejprve zdolaly Haar 7:0 a následně Slovensko 9:1. Zámořský duel byl k vidění na centrálním hřišti. Vyrovnané utkání mezi USA Athletes a AIST Stripes, zvítězil druhý jmenovaný celek 3:5. Rakouská reprezentace si odbyla letošní premiéru na PST, bohužel se týmu, ve kterém působí nadhazovačka Eagles Martina Lackner, příliš nedaří. V zápasech proti Joudrs a Moscovií dokázaly Rakušanky skórovat jen 2x a z prvních dvou zápasů mají na kontě dvě prohry 1:2 a 1:9.

Advertisement

Facebook

Hlavní trenér baseballovohého A- týmu Vladimír Chlup hodnotí nedelní zápasy proti Draci Brno

7 likes, 0 comments1 day ago

Baseballová TOP 6: Hroši Brno - Eagles Praha 0:2

28 likes, 0 comments5 days ago

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama