Souhrn výsledků 1. dne PBT a PST – 27.6.2013

Souhrn výsledků 1. dne PBT a PST – 27.6.2013

Po propršeném úterý se o den později naplno rozběhl jak turnaj baseballistů, tak softballistek. Ti z vás, kteří si našli cestu do Eagles Parku rozhodně neprohloupili. K vidění bylo několik dramatických bitev, které se rozhodovaly až v samotném závěru.

PBT

Obhájci titulu američtí AIST nevstoupili do turnaje podle svých představ. V zápase proti reprezentaci Švédska tahali za kratší konec a prohráli se seveřany 7:14. V zápase padly i první dva homeruny letošního ročníku PBT. Z týmu AIST se zadařilo Kevinu Postovi. Za Švédsko dokázal poslat míček za plot Matt Merrifield. Česká juniorská reprezentace se v premiéře na turnaji střetla s týmem EU International Stars, který je mixem cizinců z různých evropských lig. Čeští mladící se soupeře nezalekli a sváděli napínavou bitvu od prvního inningu. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, až do výsledného skóre 8:5 pro tým trenéra Winklera. Ofenzivu českého týmu táhlo trio Hajtmar, Vohánka, Mužík, kteří v utkání zaznamenali 2 hity. 2 RBI triple si do statistik připsal Tomáš Janoud. Na straně soupeře se nejvíce dařilo Mattu Martinovi a Jamesi McOwenovi, ti dohromady odpálili 4 hity. Po osmi letech si odbylo úspěšnou premiéru na turnaji reprezentace Německa, která se vypořádala s americkými mladíky pod hlavičkou USSSA 8:4. Výjimečný den zažil Luke Sommer, který odpálil 3 / 4, 1x HR, 2x R, 2x RBI. Ve večerním duelu se utkala družstva České Republiky a Chorvatska. Zápasu předcházel zahajovací ceremoniál, na kterém zahrála hymny obou států HOUSLOVÁ PÁŽATA. V samotném utkání česká reprezentace nedopustila překvapení a jasně zvítězila 14:0.

Ve skupině B, která se hraje na Tempu, se od dvou hodin střetla reprezentace Slovenska s Polskem. V utkání se dařilo slovenskému startujícímu nadhazovači Marku Bošanskému, který nedovolil Polákům ani jeden bod a 9 pálkařů vyřadil SO. Svým výkonem tak položil základ vítězství svého týmu 4:0. “Jednadvacítka“ Švédska zvládla zápas s Běloruskem a zvítězila 5:4. Bělorusku nepomohly ani 4 odpaly Antona Pryputneviche.

PST

Prvními zápasy byl zahájen i 15. ročník Pražského baseballového týdne. Hráčky AIST Stripes úspěšně absolvovaly vstup do turnaje. Ruská Moscovia nenašla zbraň na americké nadhazovačky a utkání skončilo 5:0 pro zámořský celek. První tiebreak turnaje byl viděn v utkání pořádajících Eagles Praha a německých Haar Disciples. Šťastnějším týmem byly Němky, které se mohly radovat z vítězství 2:0. Aktuální lídr české extraligy Joudrs Praha odehráli těsný zápas s dalším americkým celkem USA Athletes. Svěřenkyně Tomáše Kusého vyhráli 3:2. Vrcholem úterního programu bylo utkání reprezentačního celku České Republiky s druhým týmem AIST. Zaplněná tribuna Eagles Parku sledovala napínavou bitvu, ve které padaly body až v samotném závěru. První udeřily Američanky, které se ujaly vedení 1:0. Český tým, vedený Holanďanem André Prinsem, však nesložil zbraně a v dohrávce 7. směny srovnal stav utkání na 1:1. V tiebreaku tahaly za delší konec AIST Stars, kteří dokázali skórovat a nedovolili Českám vyrovnání. Zápas dne tak skončil 2:1 pro AIST Stars.

Advertisement

Facebook

Hlavní trenér baseballovohého A- týmu Vladimír Chlup hodnotí nedelní zápasy proti Draci Brno

7 likes, 0 comments1 day ago

Baseballová TOP 6: Hroši Brno - Eagles Praha 0:2

28 likes, 0 comments5 days ago

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama