Soupeři Eagles na PMEZ? Evropská extratřída – 3.6.2013

Soupeři Eagles na PMEZ? Evropská extratřída – 3.6.2013

Pět dní, pět, zápasů, pět těžkých zkoušek dovedností hráčů z české metropole. Eagles poprvé v novodobé historii změří síly s velikány evropské baseballové scény.

T&A San Marino – úterý 4. června 15:00

Na úvod turnaje čeká na Eagles nejlepší evropský celek poslední dekády, který však v letošní sezoně nezažívá nejlepší období. V italské lize je zatím na čtvrtém místě s bilancí 11 výher a 7 proher. V generálce na PMEZ San Marino neuspělo. Na domácí půdě utrpělo od rivala z Rimini debakl 8:21, další zápas pak celek druhého nejmenšího státu Evropy prohrál 3:5.

Největší útočné hvězdy týmu jsou Carlos Duran (AVG .383) a Wuillians Vasquez (AVG .369, 15 RBI), kteří se drží v top 10 italské ligy. Na nadhozu se letos nejvíce daří italskému reprezentantovi Thiago Da Silvovi (6-1, ERA 1.63).

Bern Cardinals – středa 5. června 11:30

Druhý nováček v evropském poháru mistrů, bude stejně jako Eagles, sbírat zkušenosti s předními evropskými celky a snažit se udržet místo v elitní skupině pro další sezonu. Dalším společným znakem s pražským týmem je výměna hlavního trenéra po úspěšné sezoně 2012.

V kádru figurují naturalizovaní Latinoameričané a trio amerických baseballistů, na které budou Kardinálové nejvíce spoléhat v premiéře na elitní evropské pohárové scéně.


Fortitudo Bologna – čtvrtek 6. června 11:00

Italský celek bude chtít obhájit své loňské evropské prvenství a i v letošní sezoně ukazuje svoji sílu. Lídr italské IBL letos z 18 zápasů okusil hořkost porážky pouze třikrát. Tým se opírá o výkony svých nadhazovačů, kteří dovolí soupeři v průměru 2,15 bodu na zápas. Hlavními oporami jsou startující nadhazovači Matteo D´Angelo (ERA 0,61, 4-1) a Raul Rivero (ERA 1,16, 6-1).

V útoku se nejvíce daří pátému muži pálkařských statistik IBL Alessandro Vagliovi (AVG .371, 23 RBI) a Chrisi Aquilovi (AVG .348, 23 RBI), který v minulosti nasbíral 162 startů v Major League Baseball (Florida Marlins, NY Mets).

Regensburg Legionaire – pátek 7. června 19:00

Pořádající celek bude chtít na domácí půdě překvapit evropské giganty a dopomoci k postupu do finálové série by měl i český reprezentant Boris Bokaj (na snímku). V probíhající sezoně zatím jsou “Legionáři“ v jižní části Bundesligy na druhé příčce s bilancí 9-3.

Nadhazovači Eagles si musejí dávat pozor zejména na osmnáctiletého Maika Ehmckeho, který má z celého týmu nejvyšší pálkařský průměr .395. Mladíčkovi zdatně sekunduje Matt Vance (lead-off pálkař) či Philipp s Christopher Howardovi.

Elitními nadhazovači jsou cizinci. Holanďan Mike Bolsenbroek a Američan Justin Kuehn zvládají na kopci největší porci směn.

L&D Amsterdam – sobota 8. června 15:00  

Tým z hlavního města Holandska v probíhající sezoně Hoofdklasse sídlí na druhé příčce za lídry Door Neptunus.

“Piráti“ staví svůj úspěch na pevné obraně. V přehledu statistik drží Amsterdam první příčku v úspěšnosti pole 97,5 %. S dobrou obranou jdou ruku v ruce výkony nadhazovačů, kteří mají jako jediní v lize ERA pod 2 body na zápas (1,89). Nadhazovacími esy jsou zejména holandští reprezentanti zkušený Rob Cordemans (7-0, ERA 0,44) a Kevin Heijstek (3-2, ERA 0,56). V patnácti zápasech z 23 se na kopci představil closer Jurrian Koks (ERA 0,56, 6 SV, 16 SO).

Pálkařsky se v sezoně nejvíce daří vnějším polařům Kennymu Berkenboschovi (AVG .405) a Basu de Jongovi (AVG .372, 23 RBI), kteří kromě klubových statistik opanují i první místa v ligovém porovnání.

Advertisement

Facebook

Nejnovějším přírůstkem do Eagles rodiny se ve čtvrtek 18. 7. stala Lily Bendová. Dcera dlouholeté hráčky Sabiny Borecké. Velká gratulace celé rodině.

226 likes, 27 comments3 days ago

Baseball Czech

12 likes, 0 comments3 days ago

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama