Souhrn 3. hracího dne PBT a PST – 3.7.2013

Souhrn 3. hracího dne PBT a PST – 3.7.2013

V pátek došlo na lámání chleba u baseballistů. Čtvrtfinálové zápasy rozhodly o týmech, které se utkají o medailové příčky. a které ne. U softballistek skončila utkání v základních skupinách a již jsou známa družstva, která změří síly v semifinále.

PBT

Páteční program odstartoval zápas Chorvatska s Polskem. Další těsný duel letošní ročníku přinesl radost východním sousedům České republiky. Ti si po výhře 9:8 vybojovali účast v zápase o deváté místo. Soupeřem polskému celku budou AIST, kteří si hladce poradili s běloruskou reprezentací v sedmi směnách 13:2. První čtvrtfinále se odehrálo na spodním hřišti Eagles Parku a utkala se v něm reprezentace Slovenska s juniory České republiky. Čeští mladící nenavázali na úspěšná představení ze základní skupiny a překvapivě slovenskému týmu podlehli 12:8. Druhý semifinalista vzešel z utkání Německo – EU Stars. Cizinci z evropských lig ukázali svoji sílu a do koncovky zápasu šli s jasným vedením 10:0. Německá reprezentace však zbraně nesložila, využila slabších chvilek nadhazovačů EU Stars a dokázala skóre stáhnout na konečných 7:10. Americké USSSA čekal v cestě do semifinále celek Švédska. Seveřané po úvodní výhře v turnaji nad AIST druhý zámořský skalp nepřidali a po prohře 3:12 se s turnajem loučí. Andy Toelken z amerického výběru v utkání odpálil 4 hity. Český tým čekala ve večerním zápase švédská “jednadvacítka“.  Mladí Švédové nekladli naší reprezentaci velký odpor a po výhře 14:2 se čeští reprezentanti mohli těšit na semifinálovou účast.

PST

Devět zápasů bylo v pátek naplánováno na softballová hřiště Eagles Parku. Překvapením turnaje se stal mladý tým Moscovie, který se opírá o nadhazovací schopnosti ruské reprezentantky Shemberevové. Proti Joudrs a USA Athletes neobdržely Rusky ani jeden bod a mohly se radovat z dvou výher. Rakouská reprezentace chtěla odčinit čtvrteční prohry v duelech s americkými celky. Bohužel i přes zlepšené výkony si první výhru celek slovenského trenéra Kratochvíla nepřipsal a po prohrách 4:12 a 2:4 se tým mohl připravovat na utkání o 9. místo. Vyrovnanou bilanci výher a proher si připsali němečtí Haar Disciples. V ranním zápase zaznamenaly Němky výhru nad slovenskou reprezentací, večer pak tahaly za kratší konec s českým národním týmem. Ve federálním derby získal druhou páteční výhru po výhře 8:0 tým trenéra Andre Prinse. Hráčky Eagles utrpěly v zápase s AIST Stars debakl 2:12.

Advertisement

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama