Souhrn finálového dne PBT a PST – 3.7.2013

Souhrn finálového dne PBT a PST – 3.7.2013

Finálový den rozhodl o vítězných týmech 32. ročníku Pražského baseballového týdne a 15. ročníku Pražského softballového týdne. České národní celky živily šanci na vítězný double do poslední chvíle. Bohužel baseballistům v cestě za prvenství stál celek EU  Stars.

PBT

První semifinále sehrála Česká reprezentace s USSSA. Američtí mladíci nedali svoji kůži lacino a český tým se těžce prosazoval. Češi drželi hubený náskok 2:0 až do osmé směny, kdy udeřily americké pálky a vyrovnaly skóre. Národní tým však v dohrávce směny odskočil opět na dvoubodový rozdíl a po výhře 4:2 se po roce opět mohl chystat na finále. O soupeři českého týmu se rozhodlo v duelu překvapení turnaje týmu Slovenska s EU Stars. “Evropské hvězdy“ naplnily roli favorita a odkázaly Slováky do utkání o třetí místo po vítězství 10:0. Největší propad z loňských příček zažili američtí AIST, kteří po vítězném hattricku z minulých ročníků končili letos turnaj zápasem o 9. místo s polskou reprezentací. Američané zakončili turnaj se ctí a Poláky porazili 12:1. V duelu zklamaných semifinalistů po většinu zápasu vedl slovenský tým vedený českým duem Čapka – Gregor nad americkým mládím. Američané ukázali svoji buldočí povahu a v závěrečných směnách dokázali nepříznivé skóre otočit ve svůj prospěch na konečných 7:6. Pravým vrcholem turnaje bylo finále mezi Českou republikou a EU Stars. Zaplněná tribuna centrální hřiště sledovalo vyrovnanou bitvu, kterou rozhodl v sedmé směně tříbodovým homerunem Travis Bass. Zdařilým kouskem se tým EU Stars dostal do vedení 5:3, které si již nenechal vzít. Travis Bass se stal hvězdou zápasu nejen díky úspěšnému hitu, ale i díky tomu, že sám utkání úspěšně doházel.

Individuální ocenění

Nejlepší nadhazovač: Marek Bošanský (Slovensko)

Nejlepší pálkař: Peter Johannessen (Švédsko)

MVP: Travis Bass (EU Stars)

PST

Sobotní program začal semifinále mezi AIST Stars a Moscovii. Ruský tým se ujal vedení 2:0, které však proti americkému týmu neudržel. Američanky po výhře 3:2 čekaly na finálového soupeře, který vzešel z dvojice ČR a AIST Stripes. Český tým soustředěním výkonem nedal Američankám šanci a vyhrál 7:3. V zápase o 9. místo si v generálce na ME spravilo chuť Rakousko, které porazilo slovenskou reprezentaci. O 7. místo svedly tuhý boj hráčky Joudrs a Haaru. Německý tým byl šťastnější po výhře 6:5. USA Athletes a Eagles Praha se střetli v duelu o pátou příčku. Obhájkyně českého titulu na americký tým nestačily a podlehly 0:7. Náročný program se podepsal na ruské Moscovii v zápase o bronz. AIST Stripes přepálil ruské hráčky a po výhře 10:4 slaví třetí příčku v turnaji. Podruhé v turnaji se proti sobě utkala družstva ČR a AIST Stars. Český tým chtěl odčinit prohru z úvodu turnaje a na svého soupeře se od začátku vrhl. Postupně přidával bod po bodu, ke kterému přidal zlepšený výkon v obraně. Výsledkem byla výhra 8:3 a vítězství v 15. ročníku Pražského baseballového týdne.

Individuální ocenění:

Nejlepší nadhazovačka: Lucie Maršíková (Česká republika)

Nejlepší pálkařka: Chelsea Rodriguez (AIST Stars)

MVP: Sabina Borecká (Česká republika)

Advertisement

Facebook

U13 mají za sebou víkend na vodě.

21 likes, 0 comments1 day ago

Fotky z příspěvku Eagles Praha - Baseball & Softball

Zlatý First Cup nám ve finále utekl po jediné prohře na turnaji nejtěsnějšim poměrem 0:1! Na osmileté děti neuvěřitelný baseball. A k tomu 2 druhá místa v masters za hod Honzy Černeckého a běh Vojty Plíhala. Gratulujeme

54 likes, 1 comments1 day ago

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama