Waage: Turnaj byl pro Eagles přínosem – 6.7.2013

Waage: Turnaj byl pro Eagles přínosem – 6.7.2013

Po delší odmlce se na Pražském softballovém týdnu objevil i pořadatelský celek Eagles Praha. Tým oslabený o kvarteto reprezentantek v silné konkurenci nemyslel na medailové příčky a v konkurenci 10 týmů obsadil celkovou šestou přícku.

Tým měl na turnaji poněkud jiné složení, než na které jsou fanoušci z extraligy zvyklý.  Více, jak půltucet hráček nemohlo obléknout zelenobílý dres Eagles z reprezentačních důvodů a tak musel hlavní trenér Gabriel Waage doplnit tým z různých zdrojů. “ Do týmu byly povolány hráčky, které hostují z Krče v jiných týmech, či hráčky jiných týmů. Eagles posílily i o sestry Allisa a Jessica Chaulklin, které studují v Evropěpopisuje tvorbu týmu staronový trenér. A s čím vstupovaly hráčky Eagles do turnaje? Základní motivace byla jasná – nabídnout hráčkám hru proti jiným tvářím, proti cizím týmům, které v lize nepotkají. Ambice nebyly na play off, ale předvést to nejlepší bez ligových stresů a dostat se co možná nejvýše. To se nakonec podařilo a skončili jsme na 6. místě.“ vysvětluje Waage. V turnaji se družstvo setkalo jak z evropskými celky, tak se zástupkyněmi zámořské softballové školy. “Zámořské týmy byly pálkařsky silné a jejich obrana nepropustná. Ale každý start na takový nadhoz je určitě přínosem.našel i přes dvě prohry s AIST a USA Athletes pozitiva do budoucna předseda ČSA. Nejzajímavější utkání na turnaji sehrály Eagles proti české reprezentaci “Holky se ničeho nebály a nastřílely reprezentaci neuvěřitelných 8 bodů.“ kvituje útočný výkon svého týmu Waage. Ani ten však nestačil na překonání týmu, který 7. července startuje na ME.

I přes negativní bilanci výher a proher (2 – 4) si hlavní trenér turnaj pochvaluje “Celkově se to myslím povedlo, holky si účast na mezinárodním měření sil také pochvalovaly a to bylo cílem“.  Hostující americká hráčka Alyssa Chaulklin si domů, kromě zkušeností s evropským softballem, navíc odveze i trofej pro nejrychlejší hod turnaje v rámci FIREBALL soutěže.

reklama

Facebook

Na mezinárodním turnaji U17 Joudrs Cup získal tým kadetek 4. místo, když odehrál 9 utkání turnaje a předtím absolvoval 5 denní soustředění v Eagles Parku. V souboji o bronz prohrál s Pirates Amsterdam 8:5. Pěkná porce práce před podzimní..

40 likes, 0 comments5 hours ago

Souboj o bronzovou medaili čeká na softballistky ve finálovém dni Poháru vítězů pohárů 2019, který hostí Eagles Park. Přijďte podpořit holky v 16:00 proti španělským Rivas. Go Eagles Go !!!

57 likes, 0 comments1 day ago

Reklama