Denní report PMEZ – Den 3 – 22.8.2013

Denní report PMEZ – Den 3 – 22.8.2013

Boje v základních skupinách jsou dokonány. Je rozhodnuto o tom, které týmy se budou rvát o místa v horní čtyřce turnaje zaručující boje o medaile. Na opačném pólu je známo i kvarteto družstev, které se bude snažit udržet účast v elitní skupině PMEZ. Jak tedy probíhaly středeční duely ?

SKUPINA A

Dopolední program otevřeli Wesseling Vermins s Royal Greys. Výhra znamenala účast v elitní šestce prohra opak. Lépe do utkání vstoupili Belgičanky (Royal Greys). Ty sice inkasovaly první bod na začátku zápasu, odpověděly však 3x a položily základ výhry. V koncovce zápasu pak oba celky přidaly po jednom bodu. Na konečném výsledku 4:2, už nic nezměnila ani situace, kdy německý tým obsadil všechny mety s jedním autem. Z nadějné situace Vermins nic nevytěžil a tak se z výhry 4:2 radovaly hráčky Royal Greys.

Sérii zápasů bez obdrženého bodu rozšířilo družstvo Sparks. Vídeňští „Komáři“ nekladli přílišný odpor a utrpěli debakl 0:9. Na pálce se nejvíce dařilo Leigh Godfrey (2 hity, 3 body, 2 RBI), Celine Van Roon (2 hity, 3 RBI) a Shanně van der Kaaij (3 hity). Na nadhazovacím prkně se představila v dresu Sparks Rebecca Soumeru a držela své protivníky daleko od domácí mety.

Royal Greys se po krátké pauze utkali s Vienna Mosquitoes. Souboj nadhazovaček Lauren Webster (Mosquitoes) s Andee Lindgren (Royal Greys). Více útočné podpory měla druhá jmenovaná, která v zápase zaznamenala i 2 RBI. Belgičanky si díky vítězství upevnily pozici v trojici postupujících do další fáze turnaje.

Domácí tým Eagles Praha změřil síly s Wesseling Vermins. Úvod patřil Němkám, které se ujaly vedení 3:1. Pálkařky Eagles se však probraly a devíti body ve čtvrté a páté směně vývoj utkání otočily. Lauren Lupinetti, Kate Robinson a Eliška Pojerová zaznamenaly 2 RBI. Rakouská reprezentantka Martina Lackner stáhla na domácí metu dokonce tři své spoluhráčky.

Večernímu souboji neporažených týmů Eagles a Sparks Haarlem předcházela ukázka dovednostní asistenčních psů HELPPES na centrálním hřišti. Ředitelka organizace Zuzana Daušová poté nadhodila slavnostní nadhoz večerního zápasu. V samotném zápase tahaly svěřenky Gabriela Waage za kratší konec. V první směně zástupkyně Prahy 4 obdržely tři body. Solidně zaplněná tribuna hnala domácí hráčky za úspěchem, ten se bohužel dostavil pouze jedinkrát, kdy pro snížení 1:3 doběhla Lackner. Holandský tým rozdíl ve skóre zvětšil v závěru utkání na 4 body. Obhájkyně evropského titulu tak i přes první inkasovaný bod v turnaji stále drží neporazitelnost a do čtvrtfinálové skupiny si přináší dvě výhry.

SKUPINA B

Holandský mistr Alcmaria změřil síly s ukrajinským týmem Nika Lugansk. Utkání se stalo soubojem zkušených nadhazovaček, které v zápase eliminovaly pálkařky na pouhých 7 hitů. Holandská reprezentantka Femke van Dusschoten si připsala výhru nejen díky 8 SO, ale i útoku svého týmu, který na australskou nadhazovačku Niky Kristen Wadwell získal 3 body.

Aspirant na mety nejvyšší Caserta si hladce v prvním středečním zápase poradila se švédskými Skövde Saints, které míří do bojů o udržení elitní skupiny PMEZ. Carlotta Natti nedovolila ani jedné švédské pálkařce obsadit metu. Italský tým v zápase odpálil 11 úspěšných odpalů

Přímý souboj o postup do čtvrtfinálové skupiny byl k vidění na druhém hřišti. V duelu týmů z východního bloku se z nejtěsnějšího vítězství radovaly hráčky Zvezdy, které našly jednou recept na skvěle házející Gretu Cecchetti. Ruská nadhazovačka Eronina zdatně sekundovala italské reprezentantce pozadu a vyházela Ruskám postup. Ve vypjatém zápase bylo k vidění i první vyloučení turnaje.

V zápase o první místo ve skupině a lepší výchozí pozici ve čtvrtfinálové skupině se utkal Caserta a Alcmaria Victrix. Počátek duelu vyšel lépe Italkám, které se po dvou směnách, i díky HR Beisser, ujaly vedení 4:0. Alcmaria však nesložila zbraně a dokázala se dostat na dostřel po třech bodech ve čtvrté směně. Namísto dokonání obratu však opět udeřil italský mistr, který přidal další čtyři body a po výsledku 8:3 mohl „slavit“ prvenství ve skupině.

Kdo, kdy, kde a s kým hraje ve čtvrtek a v pátek můžete najít ZDE.

Videosestřih 3. hracího dne:

Advertisement

Facebook

Hlavní trenér baseballovohého A- týmu Vladimír Chlup hodnotí nedelní zápasy proti Draci Brno

7 likes, 0 comments1 day ago

Baseballová TOP 6: Hroši Brno - Eagles Praha 0:2

28 likes, 0 comments5 days ago

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama