Softballová elita se sjede do Prahy – 16.8.2013

Softballová elita se sjede do Prahy – 16.8.2013

Praha po měsící přivítá výjimečnou softballovou událost. Baseballový a softballový areál Eagles Praha bude od 19. do 24. srpna hostit Pohár mistrů evropských zemí v softballu žen. O evropský primát se utká 10 nejlepších evropských týmů rozdělených do dvou skupin. “Diváci se mohou těšti na softball světové úrovně”, predikuje sportovní manažer pořádajícího oddílu Jan Beneš.

Výjimečnost turnaji dodává i speciální pravidlo Evropské softballové federace, které dovoluje rozšířit soupisku o tři hráčky, které dlouhodobě nehrají v klubu. “Většina týmů této možnosti využívá a Eagles také patří do této skupiny,“ říká Beneš. Kádr Eagles se tak rozroste o americké hráčky Kate Robinson, Lauren Lupinetti a česká reprezentantka Eliška Pojerová. S těmito posilami míří ambice týmu vysoko. „Na domácí půdě chceme získat medaili“ neskrývá ambice týmů sportovní manažer.

Aspirantů na medailové příčky je však více. Mezi největší adepty budou patřit loňští obhájci evropského prvenství Sparks Haarlem z Holandska. Premiérovou účast na PMEZ bude chtít proměnit v cenný kov druhý zástupce země mistryň Evropy a holandský mistr Alcmaria Victrix. Medailovou „šňůru“ bude chtít natáhnout i italská Caserta.

Kromě softbalových bitev budou moci diváci pomoci i dobré věci. “Díky městské části Praha 4 máme nejkrásnější a největší sportovní areál v Evropě, proto si můžeme dovolit pořádat tak významné turnaje. Spojili jsme naše síly a pomůžeme neziskové organizaci Helppes.Týdenní vstupenky budou v cenové relaci 100,- Kč a 50,- Kč, jako doklad o zaplacení bude sloužit buttonek s logem HELPPES. Z každé “vstupenky“ darujeme 60% na výcvik asistenčních psů, vysvětluje,” důvody akce sportovní manažer oddílu Eagles Praha Jan Beneš.

Každý softballový fanoušek navíc obdrží jako poděkování drobný dárek. „Věříme, že nejen softball na špičkové úrovni, ale i podpora dobré věci přivábí do Eagles Parku co nejvíce fanoušků a příspěvek bude, co největší.“ doplňuje Beneš.

Systém turnaje:
Týmy jsou rozděleny do dvou pětičlenných skupin, ze kterých postupují první tři celky do čtvrtfinálové skupiny. Čtvrtá a pátá družstva  bojují o záchranu.

Ze čtvrtfinálové skupiny vzejdou čtyři nejlepší týmy, které se utkají o medaile. První dva celky bojují o přímý postup do finále. Třetí a čtvrtý celek hraje o šanci hrát v zápase o finále. V sobotu pak celý turnaj vyvrcholí dvěma zápasy.

Nejprve se o druhé místo ve finále utká poražený z duelu první a druhého týmu s vítězem duelu třetího a čtvrtého celku. V 16:30 pak odstartuje finálový duel, po kterém budeme vědět, kdo bude nejlepším klubem Evropy.

reklama

Facebook

Počasí nám trochu změninlo plány na MČR U15. V současné době je nový návrh rozpisu již na baseball.cz
První utkání začne dohrávkou Draci vs. Hroši od 14 hodin na hřišti B. Na hřišti A začne utkání v 15 hodin Třebíč vs. Tempo.
... See MoreSee Less

Twitter

Reklama