Český baseballový pohár U8 v Třebíči – 18.9.2013

Český baseballový pohár U8 v Třebíči – 18.9.2013

O tomto víkendu jsme měli v hracím kalendáři u naší nejmladší kategorie t-ballu vyznačeny dvě akce – další kolo t-ballové extraligy v Mostě a Český pohár U8 v Třebíči.

O naší účasti v Mostě je možné se dočíst v dalším článku, tento se bude alespoň ve stručnosti věnovat našim osmičkám.

Přestože se jednalo o vrcholnou událost této sezóny v kategorii U8 (osmiletých), jejíž vítěz je oprávněn nosit titul Mistr ČR t-ball U8, příprava turnaje nezačala bez problémů. Z 13 nominovaných hráčů jich účast na tomto vrcholném turnaji osmiček potvrdilo pouze 8. Z dodatečné nominace dalších 5 hráčů se podařilo „získat“ dva další hráče ve věku šest a pět let. Na turnaj jsme tak vyráželi v devíti hráčích (pětiletou Viktorku nepočítám, jela opravdu jenom jako nejnutnější rezerva), v neděli nás pak ještě doplnili bráškové Poláškovi.

Turnaj jsme začali proti jednomu z kandidátů na vítězství, proti týmu domácích Nuclears. Domácí vstoupili do utkání bojovně naladěni a od první směny nenechali nikoho na pochybách, kdo bude určovat tempo tohoto zápasu. V prvních třech směnách nám soupeř nastřílel 13 bodů a nevypadalo to s námi nijak růžově, byť se naši benjamínci snažili. Nakonec jsme se do zápasového tempa dostali, útok soupeře dokázali několika hezkými zákroky zastavit a sami přidali po chybách soupeře také nějaké ty bodíky. Na ukazateli skóre po zápase svítilo konečných 14:3 pro Třebíč.

Další zápas nás čekalo malé pražské derby proti Sabatu. Zde už naši nejmenší podali koncentrovaný výkon v obraně, a protože zlepšili i pálku, rivala z Tróje porazili 16:3.

Jako poslední zápas ve skupině nás čekal souboj o druhé postupové místo ve skupině s týmem Olympia Blansko. Zápas byl zpočátku vyrovnaný, postupně jsme však nabývali převahu a poslední směny již byly v naší režii. Sympatický tým z Blanska jsme nakonec porazili 14:6 a obsadili jsme tak druhé místo ve skupině, jež nám do cesty přivedlo vítěze druhé skupiny, tým brněnských Draků.

Proti nim jsme nastoupili v neděli dopoledne. Jestliže se nám v sobotu dařilo hrát naši hru a i třeba proti Třebíči předvést několik pěkných baseballových momentů, pak zápas proti Drakům přinesl zcela jinou realitu. První překvapení přišlo v podobě žádosti jednoho z hráčů, aby nemusel do zápasu nastoupit vůbec. Rozcvičení před zápasem i přes snahu trenérů rovněž nepřineslo potřebnou koncentraci do myslí našich nejmenších. Bohužel podle toho vypadal i průběh zápasu. Na pálku nastupovali naši hráči odevzdaně, jakoby zapomněli všechno, co do té doby natrénovali. Odpovědí byly poměrně jednoduše hrané auty Draků. Bohužel ani v poli nebyla situace jiná, hráči jakoby nevnímali pokyny trenérů, a bohužel i ti zkušenější místo jednoduchých autů hráli pro nás i spoluhráče leckdy neočekávané rozehry. Draci nás prostě svojí agresivní hrou zcela vykolejili a my jsme nebyli schopní na tuto situaci adekvátně reagovat. Výsledkem byl debakl v podobě 19:1, který nám určil souboj o třetí místo s  od Třebíče rovněž hladce poraženými Pipas Brno.

Před posledním zápasem o medailové umístění bylo třeba naše hráče srovnat a vrátit jejich myšlenky ke hře. Promluva koučů však zřejmě zabrala, do zápasu s Pipasem Brno vstoupili naši hráč jako vyměnění. Bylo na nich zase vidět, že chtějí hrát a že se už přece jenom něco naučili. Hráli koncentrovaně, zbytečně si hru nekomplikovali a v podstatě vývoj celého zápasu kontrolovali. Již před dohrávkou předposlední směny bylo jasné, že soupeř nás nemůže bodově předstihnout. Zápas nakonec skončil výsledkem 19:6 a naši malí orlíci si bronzové medaile přece jenom vybojovali.

Všem hráčům srdečně gratuluji ke krásnému třetímu místu. Umístění i medaile si svými výkony i nasazením jednoznačně zasloužili, i když samozřejmě velmi dobře ví, že je stále co zlepšovat.

Nakonec bych chtěl poděkovat Aleně za skvělou a velmi přínosnou pomoc s koučováním, Juanovi za organizaci dug outu, a zejména rodičům, jejichž děti se turnaje zúčastnily, za podporu našeho týmu, a za čas, který nám věnovali.

JT

Advertisement

Facebook

U13 mají za sebou víkend na vodě.

22 likes, 0 comments1 day ago

Photos from Eagles Praha - Baseball & Softball's post

Zlatý First Cup nám ve finále utekl po jediné prohře na turnaji nejtěsnějšim poměrem 0:1! Na osmileté děti neuvěřitelný baseball. A k tomu 2 druhá místa v masters za hod Honzy Černeckého a běh Vojty Plíhala. Gratulujeme

55 likes, 1 comments1 day ago

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama