Mistrovství ČR starších žáků v Blansku – kvalifikace na FINAL FOUR – 2.10.2013

Mistrovství ČR starších žáků v Blansku – kvalifikace na FINAL FOUR – 2.10.2013

Na kvalifikačním turnaji MČR v Blansku se bohužel Eagles nepodařilo postoupit do finálové skupiny.

 Fotka:

Promarněná šance  – tak by se zkráceně dalo vyjádřit, co se stalo tento týden v Blansku na první části MČR st. žáků.

Spolu s námi hrály v blanenské skupině MČR pořádající Olympia, Draci, Hluboká a Sparks. Šlo o 2 postupová místa na závěrečný Final Four turnaj.

V pátek nás čekal jediný zápas a to se Sparks. Věděli jsme, že to nebude jednoduchý soupeř, na kopci proto začal Shun Mita a odházel zápas velmi dobře. Také Buky nasadili svůj nejlepší nadhoz, přesto jsme po první směně vedli 2:0. Pak jsme další tři směny na pálce nepředvedli nic a s vůlí po vítězství hrající soupeř se díky několika naším chybám (chybné příhozy catchera po metách, passbally, nezahraný rundown) dostal do vedení 5:2. Bohužel v závěru jsme jen snížili na konečných 3:5. Takže hned v pátek bylo jasné, že pokud chceme postoupit musíme vyhrát všechny tři zbylé zápasy….

V sobotu jsme hráli opět jen jeden zápas proti Hluboké. Náš herní projev se zlepšil především na pálce, ač to bylo po první směně vyrovnané 1:1, v dalších směnách jsme již dominovali a přidali postupně 3 a pak dokonce 8 bodů a konečný výsledek 12:7. Byl krásný slunečný podzimní den, tak jsme ještě stihli vyrazit na Macochu a nakonec se ještě vyřádili v místním bazénu 🙂

A už tu byla neděle a nás čekaly 2 zápasy – nejprve s místní Olympií, který se odehrál ve vyhrocené atmosféře, a který nabídl téměř střeleckou kanonádu na obou stranách – my 15 hitů, soupeř 16. Výsledek naštěstí obráceně 16:14. Soupeře jsme v závěru nechali výrazně dotahovat (po 2 směnách jsme vedli už 15:7), ale kluci se dobře rozpálili a tak jsme věřili, že v našem posledním zápase proti Drakům můžeme uhrát výsledek, který by nám zajistil postup (stačilo vyhrát o pouhý jeden bod).

Zápas s Draky jsme začali skvěle, po první směně jsme nad zaskočeným soupeřem vedli 3:0. V další směně jsme přidali další bod. Soupeř se marně pral s nahozem Naoyi Fujiwary, který odházel neskutečný zápas a svůj výkon na turnaji ještě vyšperkoval celkem 8 hity a 8 staženými body.

Teprve ve třetí směně soupeř bodoval solo homerunem Chadima. Po páté směně byl stav zápasu už 6:2. V poslední směně byl náš útok bohužel eliminován bez bodu a do dohrávky šel soupeř. Naoyovi zbývaly poslední 4 nahozy, pálkař soupeře si počkal až na ten poslední a odpálil dvoumeťák. Na kopec nastoupil Michal Kohout a bohužel nezvládl emoce- trefil prvního pálkaře, druhému dal metu. Vystřídal ho Lukáš Rejzek a ani ten si nevedl lépe (BB, 2B, out a HBP) a pak Matěj Kvapil, který zkázu završil BB a odpalem po kterém doběhl vítězný bod soupeře. Na odpaly jsme „vyhráli“  11:5, ale nebylo nám to nic platné.

Být tak blízko postupu a přijít o něj na poslední chvíli byla krutá rána tím spíše, že kluci opravdu hráli dobře a konečně do zápasu dali i kus „sebe“. Klíčovým byl ovšem už ten první námi zkažený zápas se Sparks, kteří si tím vybojovali postup spolu s Draky.

Škoda, tahle „parta“ měla na víc, ale musela by předvádět stabilnější výkony, hrát srdcem a v neposlední řadě i poctivě trénovat…

Fotogalerie zde

Další fotky zde

Alena

reklama

Facebook

Baseball Czech

Lets Go Eagles !!!

9 likes, 0 comments15 hours ago

Evropský pohár opět na Eagles - Eagles Praha, z.s. Baseball & Softball

“Cílem by určitě měl být boj o přední příčky, ač to bude extrémně obtížné” říká před začátkem Poháru vítězů pohárů hlavní trenér ženského áčka Petr Marek. Chcete vidět, jak holky dopadnou? Doražte fandit již od pondělí..

26 likes, 0 comments19 hours ago

Reklama