Halový turnaj “Z” v Brně – 18.11.2013

Halový turnaj “Z” v Brně – 18.11.2013

Žákovský turnaj “Z” proběhl v Brně i za účasti Eagles Praha

 V letošním roce se odehrál již 12.ročník tradičního turnaje v pavilonu Z na brněnském výstavišti. Tentokrát jsme k hlavní kategorii žáků do 11 let přidali i kategorii do 9 let, která hrála celý pátek dle pravidel coachballu. Turnaj školních týmů, který byl naplánován na čtvrtek, byl zrušen a odehraje se 29.11. ve sportovní hale ZŠ Jasanové v Jundrově (prozaický důvod zrušení: teplo:-).

Pátečního turnaje v coachballu se zúčastnilo 6 týmů s tímto konečným umístěním: 1.Draci Brno, 2.Třebíč Nuclears 1, Pipas Brno, 4.Hroši Brno, 5.DDM Blansko, 6.Třebíč Nuclears 2.
Jednalo se o první zkušenost s coachballem v zetku a ukázalo se, že je to krok správným směrem.
Hlavní turnaj byl velmi zajímavý i díky zahraničním účastníkům- výběr Slovenska a rakouský tým z Wr. Neustadt. Naprostou dominanci v této kategorii však ukázaly dva týmy Draků, které se potkaly ve finále.
Z-Cup se stává zavedenou značkou, kde máte jistotu, že turnaj bude mít vždy velké množství týmů a že proběhne bez závažnějších potíží. A tak si myslíme, že jej můžeme posunout ještě o kousek dál.Za úvahu rozhodně stojí udělat turnaj čtyřdenní, kdybychom ve čtvrtek začali s turnajem v T-ballu pro hráče do 7 let, následovaný pátečním coachballovým turnajem pro hráče do 9 let a víkendový turnaj by zůstal pro hráče do 11 let v boji proti nadhazovacím strojům.
Ke zkvalitnění turnaje rozhodně chybí lepší propagace a i zde si slibujeme výrazné zlepšení s možným spojením s akcí BVV zvanou Sportlife, kde se v rámci výstaviště představuje celá řada ostatních sportů.
V současné době máme na příští rok kromě českých klubů přislíbenu účast čtyř celků z Vídně a dvou z Německa, čímž se nám otevírá možnost rozšířit hlavní turnaj o další účastníky a dostat se na z organizačního důvodu nepřekonatelný počet 24 týmů.
Mým cílem, jako hlavního pořadatele Z-Cupu, je dostat se v příštích několika ročnících na tato čísla: T-ball 16 týmů, Coachball 16 týmů, hlavní turnaj 24 týmů, což je ve výsledku 56 týmů! Při počtu 15 dětí v každém týmu se jedná o 840 hráčů na jednom turnaji, což by nás jednoznačně řadilo mezi největší baseballové akce v Evropě!
Jediným větším problémem, který vidím, je nedostatek financí. V každém roce jsme (Malá baseballová liga, případně Hroši) turnaj více či méně dotovali. Náklady na pronájem pavilonu Z jsou každý rok ve výši cca 140 tisíc. V letošním roce jsme mohli turnaj organizovat pouze díky dotacím z Jihomoravského kraje, městu Brnu a České baseballové asociaci. Jako nezdolný optimista pevně věřím, že se nám jednou podaří sehnat generálního sponzora takovéto ojedinělé akce.

Již teď se těším se na příští rok 🙂

Tomáš Ovesný
ředitel turnaje Z-Cup 2013

reklama

Facebook

Baseball Czech

Lets Go Eagles !!!

9 likes, 0 comments15 hours ago

Evropský pohár opět na Eagles - Eagles Praha, z.s. Baseball & Softball

“Cílem by určitě měl být boj o přední příčky, ač to bude extrémně obtížné” říká před začátkem Poháru vítězů pohárů hlavní trenér ženského áčka Petr Marek. Chcete vidět, jak holky dopadnou? Doražte fandit již od pondělí..

26 likes, 0 comments18 hours ago

Reklama