Žáci na halovém turnaji “Z” v Brně – 28.11.2013

Žáci na halovém turnaji “Z” v Brně – 28.11.2013

S výběrem našeho velmi omlazeného žákovského týmu jsme se vydali na brněnské výstaviště na první halový turnaj této zimy.

Ve skupině nás postupně čekaly zápasy proti olomouckým Skokanům a brněnským  Technice 2 a Pipas.

Eagles: Skokani –  4:2 – tým si postupně zvykal na stroj a vzájemně se sehrával. Vítězství se zrodilo až téměř v konci zápasu.  V dalším zápase proti Technice 2  jsme už více pálili a tak skóre po 9. směnách bylo 8:6 v náš prospěch a na konto jsme si připsali i první homerun Honzy Uhlíře.  Posledním soupeřem dne byli brněnští Pipas, kteří bohužel směnu za směnou přidávali na své konto body čemuž jsme dokázali konkurovat pouze jedinkrát – konečný výsledek 4:9. Tým působil unaveně a na rozdíl od soupeře se naše pálka během zápasů nezlepšovala. Vzhledem ke kolečku ve skupině jsme ale nakonec my postoupili na úkor Pipas do horní osmičky. Byli jsme ovšem nejhorším týmem a v neděli ráno nás tak čekal nejlepší tým – Draci 2. Bohužel hned v první směně doběhl soupeř pro 4 body (po třech homerunech).  Výsledek jsme zvládli zkorigovat pouze 2 bodovým homerunem Honzy Uhlíře. V tomto zápase se nejvíce projevila naše pálkařská nezkušenost, zatímco my jsme nadhozy pouze trefovali (a pole je sbíralo), soupeř (a pozdější celkový vítěz) tvrdě pálil. Prohra 2:9 nás přesunula do boje o nižší příčky, kde jsme narazili opět na Techniku 2, která nás v nesmírně vyrovnaném zápase nakonec přehrála 2:4. Promarněný okamžik nastal ve 4. směně při 2 outech a obsazených metách, kdy bohužel Leo nedokázal propálit vnitřní pole. Prohra znamenala, že bojovat můžeme už jen o 7. místo.  Soupeřem nám byla blanenská Olympia a opět napínavý zápas s nepropustnou obranou a šťastným koncem pro nás – výhra 2:0 a konečné 7. místo z 15 zúčastněných celků.

Součástí turnaje bylo i homerun derby – vyřazovací klání tříčlených družstev. Ve čtvrtfinále naši rychlíci (Marek Slabý, Leo Hurtig a Honza Uhlík) opět narazili na pozdější finalisty Draky 2 a byli vyřazeni.

Cílem naší účasti na turnaji bylo, aby si kluci z t-ballu začali zvykat na nadhoz, zároveň jsme si je chtěli otestovali na nejrůznějších postech a v neposlední řadě si užít zábavu.  Sedmé místo bylo vlastně bonusem nad plán.

Velký dík patří všem řídícím, fandícím a mrznoucím rodičům.

Alena

Advertisement

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama