Turnaje t-ballistů – 13.2.2014

Turnaje t-ballistů – 13.2.2014

Po týdenní pauze čekalo na t-ballisty opět duo turnajů. Nejprve v rámci Páteční t-ballové ligy došlo na měření sil v tenisové hale LOB v Bohnicích. V neděli pak čekal na “orlíky“ výjezd do Hrotovic

PÁTEČNÍ LIGA

V hraničním počtu 9 lidí se hráči a hráčka Eagles sešla v pražských Bohnicích. Turnaj sloužil hlavně pro nabírání zápasových zkušeností pro tým jehož věkový průměr činil necelých 7 let. I přes značný počet nováčků nedali vyslanci Eagles svoji kůži lacino v konkurenci starších týmu Kotlářky, Storms Řepy a dvou týmů pořádajících Joudrs nehráli „druhé housle“.  Líheň Eagles podala bojovné výkony, nevzdávala se do posledního autu a v žádném zápase vyloženě nepropadla.

O výsledky však nejde, to nejdůležitější se nám podařilo. Děti hra bavila a na každý zápas se těšily a herní dovednosti se utkání po utkání zlepšovaly a zautomatizovávaly.

HROTOVICE – coach ball

Jestli v pátek byla situace ohledně hráčů kritická, v neděli přišla úplná pohroma. Ze čtrnáctičlenné nominace odpadal jeden hráč za druhým. Do slušného počtu 8 hráčů jsme se dostali díky výpomoci Kryštofa Koleva a Lukáše Duspěvy – sedmiletých hráčů, kteří Eagles vytrhli trn z paty. I tak jsme si před každým zápasem museli půjčovat hráče, což pro klub naší velikosti je nedůstojné !!!

V prvním duelu po dlouhé cestě jsme se utkaly s Technikou Brno. Zvykání na nadhoz Juana a mírná nekoncentrovanost znamenala prohru 1:11 a trenéři učinili proslov ohledně přístupu ke každému pálkaři. Promluva a změna nadhozu zabrala pozitivně a v napínavém střetnutí s Pipasem Brno, Eagles zaznamenali první coachballovou výhru sezony.

Posíleni výhrou čekala na drobotinu Eagles v dalším duelu domácí Třebíč. Úvod utkání patřil Eagles, kteří se ujali vysokého vedení. Pořádající celek však zlepšil svoji hru a dostal pražany pod tlak, ze kterého vyústilo několik chyb a nejtěsnější rozdíl ve skóre. Obrat však hráči Eagles nedovolili. Cenná výhra 7:6.

Poslední utkání proti Hrochům Brno už stálo více sil trenéry než hráče. Odevzdaný výkon na pálce i v poli vykrystalizoval v prohru 1:5.

S vyrovnanou bilancí výher a proher se díky kolečku umístili vyslanci Eagles na celkovém třetím místě.

Turnaj přinesl pozitiva, ale samozřejmě i negativa, na kterých v příštích trénincích bude intenzivně pracovat.

Velký dík patří všem rodičům, kteří se zúčastnili jak turnaj v Bohnicích, tak v Hrotovicích.

Za realizační tým

Jan Beneš

Advertisement

Facebook

Nejnovějším přírůstkem do Eagles rodiny se ve čtvrtek 18. 7. stala Lily Bendová. Dcera dlouholeté hráčky Sabiny Borecké. Velká gratulace celé rodině.

226 likes, 27 comments3 days ago

Baseball Czech

12 likes, 0 comments3 days ago

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama