OPENING DAY NA EAGLES ZAČAL RODIČOVSKÝM SLOW PITCH TURNAJEM

OPENING DAY NA EAGLES ZAČAL RODIČOVSKÝM SLOW PITCH TURNAJEM

V sobotu, 22. března, se probudil baseballový a softballový areál EAGLES PRAHA ze zimního spánku. Opening day byl letos v režii rodičů, kteří odehráli „SLOWPITCH RODIČOVSKÝ TUNAJ“. Velkou neznámou bylo počasí, které nám však připravilo úžasný slunečný den a podtrhlo tak atmosféru turnaje.

 

Do turnaje se zapojilo přes 110 rodičů a přátel klubu. Sestavilo se 8 týmů, které se rozdělily do dvou skupin. Následně se vysvětlila pravidla turnaje, upřesnily se organizační záležitosti a začalo rozcvičování před prvním zápasem.

Skupina “A” s obsazením týmů: KLENOTY, AMIGOS, SAMOSEBOU a POZDNÍ SBĚR. Skupina “B” ve složení: PANTATAS, VÝMAZ, CHICAS a BTÝM. Hrálo se systémem každý s každým ve skupině a poté následovaly zápasy o umístění (1. vs. 1., 2. vs. 2. a 3. vs. 3.). Pravidla byla speciálně upravena tak, aby hru v pohodě všichni zvládli :-).

Ve skupině „A“, zvítězil tým POZDNÍ SBĚR. Na druhém místě se umístil tým AMIGOS, který dosáhl stejného počtu bodů jako tým KLENOTY, ale měl méně obdržených bodů. Jak jsem již zmínil, třetí místo připadlo týmu KLENOTY a s jednou výhrou se na posledním místě ve skupině umístil tým SAMOSEBOU. Tato skupina byla velice vyrovnaná a do poslední zápasu nebylo nic rozhodnuto.

Ve skupině „B“ dominoval tým VÝMAZ, který vyhrál všechna utkání. Na druhém místě se v těsném závěsu umístil tým CHICHAS. Třetí příčku ve skupině pak získal tým PANTATAS. Bez jediné výhry ve skupině se, bohužel, umístilo družstvo BTÝM.

Zápas o 7. místo odehrál tým SAMOSEBOU proti BTÝMU. BTÝM měl za cíl vyhrát alespoň jeden zápas na turnaji, SAMOSEBOU k zápasu přistoupil jako k boji o čest. V dramatické koncovce uhájil vítězství tým SAMOSEBOU.

O 5. místo bojoval tým KLENOTY proti PANTATAS. Každý z těchto týmu doposud vyhrál pouze 1 zápas a turnaj nikdo nechtěl ukončit porážkou. Nakonec se z výhry radoval tým PANTATAS.

Utkání o 3. místo svedl týmy AMIGOS a CHICHAS. V tomto zápase dominoval tým CHICHAS a umístil se tak na krásném třetím místě.

Finálový zápas turnaje rodičů byl v zastoupení týmů VÝMAZ a POZDNÍ SBĚR. VÝMAZ do finále nastoupil bez zaváhání v základní skupině kde držel čisté konto bez porážky. Naopak POZDNÍ SBĚR již jedno utkání prohrál (o půl bodu). Zápas přinesl skvělou podívanou od začátku do konce. K vidění byla urputnost a dravost rodičů a oboustranný zájem ukončit turnaj výhrou. V těsném boji si lépe vedl tým VÝMAZ, který ani v posledním zápase neokusil hořkost porážky.

Konečné pořadí:

  1. místo          VÝMAZ
  2. místo          POZDNÍ SBĚR
  3. místo          CHICAS
  4. místo          AMIGOS
  5. místo          PANTATAS
  6. místo          KLENOTY
  7. místo          SAMOSEBOU
  8. místo          BTÝM

Turnaj doprovázela skvělá nálada všech zúčastněných a duch fair play. Chtěl bych tímto poděkovat všem za nasazení, výborné výkony a vytvoření neuvěřitelné atmosféry, která panovala od začátku až do konce. Byla to opravdu nádherná podívaná a pevně věřím, že turnaj splnil vaše očekávání. Dále bych chtěl poděkovat oběma rozhodčím za výbornou práci po celý turnaj, všem pomocníkům a Cantině za zajištění občerstvení.

Doufám, že si tento turnaj zopakujeme i na podzim, kdy si to opět náramně užijeme.

Fotogalerie 1

Fotogalerie 2

Honza Drábek

reklama