EXTRALIGA – EAGLES PRAHA vs HROŠI BRNO – GAME 2

EXTRALIGA – EAGLES PRAHA vs HROŠI BRNO – GAME 2

KDO POSTRÁDAL BODOVOU NADÍLKU Z PRVNÍHO DUELU, DOČKAL SE HNED V TOM DRUHÉM, KDE EAGLES V DIVOKÉ PŘESTŘELCE ZVÍTĚZILI 24-13.

Oba protivníci se v druhém sobotním utkání dohromady podíleli na 37 dobězích, 40 odpalech, z čehož 11 jich bylo víc než jednometových. Na konci této ofenzivní bitvy se radovali Pražští Eagles, kteří zvítězili 24-13.

Osm doběhů v prvních třech směnách by se zdálo, že by stačilo Eagles Praha jednoduše odstavit ze zápasu Hrochy Brno. Meta zdarma na plné mety Matěje Hejmy, sebeobětovací odpal Jana Drábka, a dvoubodový single Jana Homolky v první směně a stažený bod na single Matěje Hejmy ve druhém směně dalo Eagles brzké vedení 6-1 po prvních dvou směnách.

Jan Homolka měl skvělý den na pálce a zaznamenal 6 odpalů ze 7 a stáhnul na ně 5 bodů.

Bradley Merritt si připsal vítězství v zápase. Při jeho pěti směnách na kopci doběhli 3 body z toho jeden umožněný, dovolil 7 odpalů, dal 3 mety zdarma a zaznamenal 3 strikeouty.

Sedm pálkařů Eagles se dohromady podílelo na 21 odpalech, 16 stažených bodech a 24 dobězích.

Novotný si připsal porážku v dresu Hrochů, když vydržel na kopci pouze jedinou směnu, kde dal čtyři mety zdarma, umožnil čtyři body a zaznamenal jeden strikeout.

Eagles dokonce navýšili své vedení o další dva doběhy ve třetí směně. Směnu začali odpalem Ward a Homolka a Martin Laube dalším jednometovým odpalem nejprve poslal Warda pro bod a Homolka následně doběhl pro další po divokém nadhozu, 8-1.

Ve čtvrté směně Eagles přidali další čtyři doběhy na single Drábka, Warda, dvoumetovém odpalu Rudy Pelzla a sebeobětovacím odpalu do zadního pole Matina Laubeho už tabule ukazovala skóre 12-1 pro Eagles.

V dohrávce páté směny se Hrochům podařilo snížit na rozdíl deseti bodů, po metě zdarma Janíčka, chybě v poli na odpal Winklera a dvoumetovém odpalu Hubatky, 13-3. V šesté Eagles přidávají další bod na 14-3.

Po Merrittovi se na kopci představuje Lukáš Borecký, kterému vůbec start na kopci nevychází a ikdyž směnu začíná strikeoutem, tak pak v kombinaci tří met zdarma a tří dvoumetových odpalů odchází z kopce za stavu 14-7, 2 outy a plné mety. Na kopec je povolán Jan Homola, ale hned Ondráčkovi se daří umístit svůj odpal přímo na čáru v levém poli a je to trojmetový odpal a další 2 body pro domácí, 14-9. Pak ještě sám Ondráček dobíhá po chybě v poli na odpal Jelínka a rázem je to 14-10. Ze zápasu, který vypadal, že skončí po sedmé směně rozdílem je tu zápletka.

Útok Eagles, ale nepolevuje a jako doposud každou směnu zaznamenal alespoň bod, tak činí i ve směně sedmé a to hned třikrát. A to na groundout Warda, singlu Homolky a singlu Petra Zýmy, 17-10.

Homolka v dohrávce sedmičky Hrochům žádný další útok nepovoluje a naopak na začátku osmé směny Eagles opět mají čtyřbodovou směnu. Po singlu Drábka dobíhá Pojer, Hejma pro další bod na chybu zadáka a Tom Ward pálí svůj první homerun v této sezóně do pravého pole, 21-10.

Hroši, ale opět odpovídají třemi body v dohrávce směny, když Homolka neobvykle bojuje se strike zónou a Milan Vystrčil pálí trojmetový odpal na plné mety, 21-13.

Eagles, ale svými třemi body v poslední deváté směně posouvají finální skóre na 24-13. Po singlu Michaela Zýmy skóruje starší bratr Petr Zýma, Drábek dostává metu při všech obsazených metách a tak posouvá Jana Pojera na domací metu a Jan Homolka svým šestým singlem v zápase skóruje Michaela Zýmu.

Eagles se podařilo zaznamenat, alespoň jeden bod v každé směně zápasu, což bylo paradoxně jen dvakrát, protože v první, třetí a osmé směně dali čtyři body, v sedmé a deváté tři body a v druhé a třetí po dvou bodech.

reklama

Facebook

VÝROČNÍ DRESY. Staňte se součástí oslav 40. výročí klubu a pomozte nám vybrat výroční dresy pro naše A-týmy na rok 2021. Vybraný dres bude zveřejněn na začátku sezony, kdy bude zároveň spuštěna online aukce, která vyvrcholí 22. května.
Máte již svého favorita? Neváhejte a hlasujte.
#MyTeamMyLiFe
... See MoreSee Less

Twitter

Reklama