EXTRALIGA – EAGLES PRAHA vs KOTLÁŘKA PRAHA – GAME 2 – 19.4.2014

EXTRALIGA – EAGLES PRAHA vs KOTLÁŘKA PRAHA – GAME 2 – 19.4.2014

Eagles vytěžili ze svých pěti odpalů maximum a porazili Kotlářku Praha 5-4.

Eagles i Kotlářce se v prvním sobotním zápase dařilo dostávat běžce do skórovacích pozic, ale byli to Eagles, kteří více využili těchto příležitostí a dotáhli zápas k vítěznému konci 5-4.

Kotlářka Praha měla 12 odppalů ve srovnání z pěti odpaly Eagles, ale Kotlářka nechala 14 běžců na metách.

Skóre zápasu otevřel hned v první směně první pálkař zápasu, Petr Zýma, to když čtvrtý nadhoz, který od Macyho viděl poslal daleko za plot v levém poli.

Eagles pak znovu udeřili ve čtvrté směně, když pro změnu Matěj Hejma poslal Macyho nadhoz daleko za plot v levém středním poli. Pak přidal ještě odpal Martin Laube, který ukradl druhou metu a Jan Homolka svým dvoumetovým odpalem ho poslal pro třetí bod Eagles.

Kotlářka pak zahrozila ve čtvrté směně, to když se ji podařilo hned čtyřikrát odpálit  do té doby na skvěle házejícího Tomáše Duffka, ale nakonec z toho vytěžili pouze jeden bod.

Láďa Vrbský dobíhá na začátku páté směny pro další bod, na skvěle provedený run and hit Michaelem Zýmou.

Klíčový pátý bod získavají Eagels v šesté směně, když si Macy vybírá slabší chvilku a při obsazené třetí metě s jedním outem postupně dává tři mety zdarma (Homolka, Pelzl a Vrbský) a Laube  tak na nucený postup v klidu dochází pro bod.

Kotlářka boduje v dohrávce šestky hned třikrát. Vančura a Blažek oba pálí dvoumetové odpaly. Na první jde domů Fuenmayor,  který se dostal na metu zdarma a pak Vančura dobíhá sám na ten druhý.

Na kopci  Duffka střídá Daniel Vítek, který nejprve trefuje Moravce, který tak naplňuje všechny mety. Následně přijde dokonce meta zdarma pro Smolu a skóre je rázem 5-4. Vítek pak dostává Brebnera na strike out a následný dlouhý odpal Sládka chytá Hejma ve středním poli.

Eagles má ještě dost možností skórovat, ale Lukáš Ercoli, který vystřídal Macyho na kopci za necelé čtyři odházené směny Eagles nic nedovoluje. Zrovna tak ani Rick van Dijck, který se objevil na poslední dvě směny zápasu, nic Kotlářce nepovoluje a připisuje si save zápasu.

Tomáš Duffek připisuje vítězství v tomto zápase, za 5 1/ 3 směny na kopci, kdy zaznamenal tři strike outy, umožnil děvět odpalů a dvě mety zdarma.

Thomas Macy byl na špatném konci nadhazovačského duelu a připisuje si první porážku v tomto ročníku. Take odházel 5 1/3 směny, dal pět met zdarma, zaznamenal sedm strike outů a umožnil pět doběhů.

reklama

Facebook

Velice smutná zpráva.Dnes nás ve svých 92 letech opustil pan Aleš Hrabě, první předseda Československé baseballové a softballové federace, čestný předseda ČSA a ČBA a člen Síně slávy.

Aleš Hrabě byl hybným motorem rozšiřování softballu a baseballu do regionů a neúnavným propagátorem pálkovacích sportů v Čechách i na Slovensku. V jeho odkazu dnes pokračují dvě české asociace, softballu i baseballu, a oba sporty provozuje bezmála 17 000 hráček a hráčů.

Aleši, děkujeme! 🖤

📰: bit.ly/2S2mulf
... See MoreSee Less

Twitter

Reklama