T-ball o víkendu nepoznal hořkost porážky – 14.4.2014

T-ball o víkendu nepoznal hořkost porážky – 14.4.2014

O tomto víkendu čekala naší nejmladší kategorii první ostrá venkovní utkání, která měla především ukázat, jak jsme zvládli zimní přípravu.

Nejprve čekal v pátek kategorii U10 derby-dvojzápas Pražského přeboru mladších žáků s odvěkým rivalem z Tempa. Hráči Eagles k oběma zápasům přistoupili velmi aktivně, a to zejména na pálce. Zimní příprava přinesla své ovoce, v obou zápasech jsme byli lepším týmem, a to i přesto, že v obraně se orlíci ještě někdy hledali. Hřiště prostě není tělocvična, míček si občas poskočí -). V prvních zápasech nové sezóny jsme vyhráli 17:9 a 19:8.

V sobotu velmi časně ráno jsme pak vyrazili na první turnaj Teeballové extraligy do Havlíčkova Brodu. Teplota kolem 4´C cestou nebudila příliš optimismu, den se ale nakonec vydařil i co se počasí týče.

Jako první na nás čekal tradičně silný soupeř – Klackaři z Kostelce. Naši orlíci měli trošku těžkopádnější vstup do zápasu – ukvapená pálka a nekoncentrovaný výkon v poli znamenal záhy vedení soupeře 0:4. Naštěstí jsme se postupně dostávali do herního tempa a podařilo se nám zápas zejména změnou přístupu k pálce otočit na konečných 10:4 pro naše barvy.

Po větší herní pauze nás jako další soupeř čekal nováček extraligy, Šneci z Kunovic. Soupeř předvedl sympatický výkon zejména na pálce, přesto na naše rozjeté teeballisty nestačil. V tomto utkání jsme zvítězili 11:6.

Toto vítězství nám zajistilo prvenství ve skupině. Našeho dalšího soupeře nám tak měl určit zápas 2. týmu ze skupiny A (Most) a 3. týmu z naší skupiny (Kunovice). Protože s chutí pálící Šneci v tomto zápase zvítězili, čekalo nás v souboji o finále opakování zápasu ze skupiny.

V tomto druhém vzájemném zápase naši ukázali opravdovou chuť po vítězství a nenechali nikoho na pochybách, že patří do finále. Účast v něm si zajistili výhrou 14:4.

Ve finále na nás čekal tradiční loňský soupeř – Rytíři z Trutnova. Do utkání jsme vlétli, jak se na orly sluší. Po našich dvou pálkách jsme získali jasné vedení 0:10. Bohužel, jak se nám již několikrát stalo, přišel následný útlum, a soupeř s pomocí naší ne zcela koncentrované obrany a několika zcela zbytečných chyb snížil rozdíl na rozdíl jediného bodu, na 9:10. V naší poslední pálce se nám podařilo přidat 2 body, což naše hráče před dohrávkou zápasu trochu uklidnilo. Následovaly tři rychlé auty, které znamenaly konečný stav 12:9 a naše vítězství v prvním extraligovém turnaji.

T-ballisté tedy o prvním hracím víkendu nezaznamenali ani jednu prohru. Mnohem důležitější však z našeho pohledu bylo to, že se do hry vedle „starých mazáků“ velmi dobře zapojili i mladší hráči, kteří ukázali bojového ducha a zejména na pálce několikrát zaveleli k obratu v utkání. Stejně tak nás potěšil velmi aktivní přístup všech hráčů ke hře v útoku.

V tomto směru tak zejména extraligové zápasy stoprocentně splnily to, co jsme od nich očekávali.

JT

Advertisement

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama