Extraliga kadetek – 1.kolo – Ledenice – 12.5.2014

Extraliga kadetek – 1.kolo – Ledenice – 12.5.2014

Kadetky na jihu Čech vylovily z kaluží a nepříjemné zimy bronz.

Na první kolo extraligy jsme odjeli v nejsilnějším složení. Do plánů však zasáhla nečekaná indispozice Kamči a Maky, které v průběhu soboty odjely domů (Do háje! 2 ze 3 nadhazovaček jedou domů…) Začátek prvního utkání byl dvakrát odložen kvůli neustávajícímu dešti. Místo v 9:30 jsme začali hrát ve 14:00. V zimě kolem 4-5°C a místy v drobném deštíku nebyly prokřehlé pálkařky obou týmů schopny předvést svoje umění. Velmi dobře si vedly obě nadhazovačky – Gabča Slabá (Eagles) a Áďa Linková (Dvůr). Zápas Dvůr Králové – Eagles skončil neobvyklým výsledkem 0:0.

Do dalšího zápasu ve stejných podmínkách jsme nastoupili proti domácímu týmu. Za nás postupně zázely Bára, Ivča, Terka N. a utkání zavírala Gabča. Ve výsledkové přetahované byly šťastnější soupeřky. Eagles –  Žraloci Ledenice 14:16.

V neděli jsme se probudili do slunečného rána. Pocitová teplota byla o hodně vyšší než v sobotu, ale byl to klam. Vítr a reálná teplota kolem 9°C. Do zápasu s Joudrs šla na nadhoz Terka Černá a zvládla ho bravurně, s úsměvem na tváři a ve velmi dobrém rozpoložení. Horší to bylo s naším útokem. Nedokázali jsme skórovat ani jednou! Joudrs – Eagles 15:0.

Poslední zápas zkráceného programu jsme hráli se Sparks Mladé Buky. Do boje jsme vyrazili s Gabčou na nadhozu. V útoku pálkařky předváděly velmi solidní výkony. Přidávali jsme bodík po bodíku a vítězství bylo naše. Eagles – Sparks Mladé Buky 5:3.

Proti Dvorku to byl spíš boj se zimou i deštěm, nicméně 0 bodů na kontě soupeře svědčí o kvalitě obrany. Nepříjemné byly dvě 0 v našem útoku (zejména proti Joudrs chyběla chuť do bodu). A mrzí i prohra s Ledenicemi. Velmi dobrý bojovný výkon jsme podali proti Sparks. Je dobré, že jsme zakončili turnaj výhrou a výborným výkonem celého týmu.

 

reklama

Facebook

Velice smutná zpráva.Dnes nás ve svých 92 letech opustil pan Aleš Hrabě, první předseda Československé baseballové a softballové federace, čestný předseda ČSA a ČBA a člen Síně slávy.

Aleš Hrabě byl hybným motorem rozšiřování softballu a baseballu do regionů a neúnavným propagátorem pálkovacích sportů v Čechách i na Slovensku. V jeho odkazu dnes pokračují dvě české asociace, softballu i baseballu, a oba sporty provozuje bezmála 17 000 hráček a hráčů.

Aleši, děkujeme! 🖤

📰: bit.ly/2S2mulf
... See MoreSee Less

Twitter

Reklama