T-ballisti Eagles i po druhém víkendu vedou extraligu bez porážky -7.5.2014

T-ballisti Eagles i po druhém víkendu vedou extraligu bez porážky -7.5.2014

Tuto sobotu vyrazili naši t-ballisti na 2. kolo teeballové extraligy do Mostu.

Teplota nebyla opět příliš příznivá, cestou ukazoval teploměr něco mezi 4-6´C. Naštěstí na rozdíl od pátečního odpoledne v sobotu ráno Na Ovčíně nepršelo, a navíc tento stav vydržel celý den.

Jako první jsme změřili síly se Šneky z Kunovic. V obraně jsme se trochu hledali, zápas jsme nicméně celou dobu kontrolovali a nakonec jsme zaslouženě zvítězili 11:7. V dalším zápase jsme narazili na tým Klackařů z Kostelce. Náš tradiční soupeř ale dnes nekladl větší odpor, a zápas skončil naším vítězstvím 4:13. Touto výhrou jsme si zajistili první místo ve skupině a čekali jsme na vítěze souboje Havlíčkův Brod – Kunovice. Tentokrát byli úspěšnější hráči Havlíčkova Brodu, o účast ve finále tedy budeme bojovat s nimi.

V tomto duelu zahrála naše obrana v podstatě téměř bez chyby, rovněž k pálce jsme přistupovali s velikou chutí. Nepamatuji, kdy jsme soupeři z Brodu nedovolili udělat v zápase ani bod. Dnes se nám to povedlo a zvítězili jsme jasně 9:0.

Jako druhý tým se do finále probojovali Rytíři z Trutnova, kteří porazili v boji o postup Klackaře.

Důležitý los o výhodu domácího týmu jsme vyhráli a mohlo se začít.

Co se týká týmů, opakovalo se poslední finále z Havlíčkova Brodu. Co se týče průběhu zápasu, měl ovšem již zcela odlišný průběh. Vedení se přiklánělo střídavě na stranu obou soupeřů. Z našeho vedení 3:1 se postupně díky drobným nepřesnostem v naší obraně a silné pálce soupeře rázem stalo vedení Rytířů 5:3 před dohrávkou poslední směny.

A protože v předchozích směnách neoplývala naše pálka zrovna příkladným apetitem, bylo třeba orlíky uklidnit a současně povzbudit. Naštěstí se to dokonale podařilo a i s přispěním trochy toho štěstíčka jsme na 2 auty vyrovnali na 5:5. Víc nám už ale soupeř v této směně nepovolil.

Následoval tak tie-break. Perfektně zahraná double-play odvrátila hrozbu bodu – vyautovali jsme jak pálkaře, tak běžce z druhé mety. Následoval pak již jednoduchý třetí aut a šli jsme na pálku.

Soupeř vsadil vše na hru proti bodu a odpal hrál na třetí metu. Náš běžec však byl na metě včas, a navíc ještě díky chybě pole a přehozu třetí mety doběhl rovnou z této první rozehry pro vítězný bod.

6:5!! Eagles obhájili vítězství z prvního kola teeballové extraligy!

A co víc – orlíci prodloužili svoji neporazitelnost, když ani o tomto víkendu nezaznamenali prohru. I když teď to bylo skutečně o fous.

Soupeři nám ovšem ani příště nic nedarují a moc dobře víme, že je co zlepšovat. Proto nesmíme usnout na vavřínech a i nadále je potřeba tvrdě trénovat.

Děkuji hráčům za předvedené výkony, rodičům za podporu a fandění a mojí ženě za otevření auta -).

JT

Advertisement

Facebook

Hlavní trenér baseballovohého A- týmu Vladimír Chlup hodnotí nedelní zápasy proti Draci Brno

7 likes, 0 comments1 day ago

Baseballová TOP 6: Hroši Brno - Eagles Praha 0:2

28 likes, 0 comments5 days ago

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama