1. MÍSTO EAGLES PRAHA NA TURNAJI BACK TO SCHOOL CUP U14 – 3.9.2014

1. MÍSTO EAGLES PRAHA NA TURNAJI BACK TO SCHOOL CUP U14 – 3.9.2014

Po intenzivním soustředění v Ostravě jsme se zúčastnili turnaje Back2school, který se uskutečnil v našem areálu. Nominaci hráčů jsme provedli na soustředění a na samotném turnaji jsme se snažili střídat tak, aby měli všichni šance se ukázat.

V prvním utkání nás čekaly Mladé Buky, se kterými se pravděpodobně utkáme na mistrovství republiky. Mladé Buky na nás nasadily svého nejlepšího nadhazovače, ale ani ten si zcela neporadil s naší silnou pálkou. Důvěru dostává Honza Červa, který za 3 směny umožní soupeři doběhnout pouze jednou a připisuje si 6 strikeoutů. Poslední dvě směny dohazuje Pepa Švehla s jedním umožněným bodem a jedním strikeoutem. Po výměně startujícího nadhazovače Buků se ze zápasu stává pálkařský trénink a zápas končí vítězstvím 17:2. V odpoledním zápase jsme se střetli s Hrochy Brno. S Hrochy jsme doposud měli zápornou bilanci 1:2, byť v posledním měření sil jsme je dokázali porazit. V zápase začínáme jako hosté a hned začátek zápasu nám vychází perfektně, do dohrávky jdeme s náskokem 6:0, známe však pálkařskou sílu Hrochů a tak nic nepodceňujeme. Na kopci se vystřídali Dan Petrov, Lukáš Rejzek, Viktor Redčenkov a Šimon Blažek. Díky skvělé pálce, korunované homeruny Tonyho Nováka a Viktora Redčenkova, vyhráváme 19:8.
První místo ve skupině znamená, že jsme nasazení přímo do semifinále, ve kterém jsme se utkali s Hlubokou. Nic jsme nepodcenili a házet začal Shunichiro Mita, kterého Hluboká překvapivě pálila a po první směně se ujala vedení 4:0. Výborně házející nadhazovač Hluboké nás dlouho nepustil do hry, v obraně jsme dělali zbytečné chyby a celkově jsme nepřipomínali tým, který v sobotu dominoval. Po dvou směnách střídáme nadhoz a za Mitu posíláme Fujiwaru, který svojí rychlostí utíná pálkařské aktivity Hluboké. Na pálce se začínáme pozvolna prosazovat, ale otáčíme až v dohrávce zápasu na několik chyb v obraně soupeře. Semifinále s Hlubokou pro nás může být výstrahou do mistrovství, kde si podobné zaváhání nemůžeme dovolit. Zápas vyhráváme 8:6.
Ve finále hrajeme s Kotlářkou, která dokázala otočit zápas s Hrochy v semifinále. Zápas začíná Šimon Blažek, který hází velice kvalitně, bohužel obrana nehraje rutinní hry a čeká, že vše vyhází nadhazovač sám. Pálkařsky se prosazujeme každou směnu a nenecháváme Kotlářku vydechnout. Ve čtvrté směně se homerunem blýskl Honza Imramovský, který potvrdil vynikající pálkařskou formu. Poslední směnu dohazuje Martin Aschermann, který skvěle plní signály a po lehkých kontaktech obrana zahrává snadné auty. Vítězíme 8:7 a putovní pohár tak na rok zůstává u nás.

Z mého pohledu byl turnaj velice úspěšný a hodnotím ho jen kladně. Viděli jsme většinu týmů, které můžeme potkat na MČR. Na turnaji se kladně projevilo soustředění a to ve všech herních aspektech. Hráli jsme nejenom proti kvalitním soupeřům, ale také proti nepřejícímu počasí. Díky nasazení hráčů se vždy podařilo dát hřiště do pořádku. Všichni hráči bojovali o svoji šanci jet na mistrovství republiky, hráli naplno a fungovali jako tým, což mě těší nejvíce.

Advertisement

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama