PRAGUE BASEBALL SCHOOL CUP 2015 – 18.6.2015

PRAGUE BASEBALL SCHOOL CUP 2015 – 18.6.2015

 

Baseballový a softballový tým EAGLES PRAHA ve spolupráci s MĚSTSKOU ČÁSTÍ PRAHA 4, ČESKOU BASEBALLOVOU ASOCIACÍ A PRAŽSKÝM BASEBALLOVÝM SVAZEM pořádal ve středu 17. června 2015 3. ročník tballového turnaje – „PRAGUE BASEBALL SCHOOL CUP 2015“.

Jako je již zvykem se turnaj konal za krásného počasí v areálu EAGLES PRAHA v Pálkařské ulici. Letos se turnaje opět zúčastnilo přes 200 dětí ze základních škol z Prahy 4 a okolí.

Turnaj byl doplněn o dovednostní soutěže, ve kterých děti soutěžily v hodu do dálky, běhu na rychlost a odpalu do dálky. Další doprovodnou atrakcí byl baseballová ROAD SHOW, kde bylo možné si vyzkoušet hod na přesnost a hod na rychlost.

Již tradičně se turnaj odehrál ve dvou kategoriích: 2. – 3. třída a 4. – 5. třída.

V I. kategorii si nejlépe vedla ZŠ Rakovník. Na 2. místě se umístila ZŠ Jižní IV – 3. tř. Na třetím místě ZŠ Jižní IV – 2. tř. třída a na 4. pak ZŠ Mikulova 1594. Skupina o čtyřech týme předvedla krásné zápasy a drama bylo až do konce.

v II. kategorii bylo pro letošní ročník 8 týmů a nejlépe si vedla ZŠ Mikulova 1594, která ovládla letošní t-ballový turnaj. Dále pak na 2. místě ZŠ Kavčí hory “B”, 3. místě ZŠ Jeremenkova, 4. místě ZŠ Na Líše 5.tř, na 5. místě ZŠ Jižní IV – 5. tř., 6. místě ZŠ Jižní IV – 4. tř, 7. místě ZŠ Jesenice a na 8. místě ZŠ Kavčí hory “A”. Tato kategorie bylo rozdělena do dvou skupin. Finálové zápasy pak hrál první s prvním, druhý z druhým a tak dále.

Dovednostní soutěže v letošním roce byly rozděleny na I. a II. Kategorii a dále pak na chlapce a děvčata.

Výsledky jednotlivých soutěží:

 

I. KATEGORIE
DOVEDNOST DÉLKA/RYCHLOST JMÉNO
Nejdelší hod Matyáš Trčka 34 m
Nejdelší hod Ondřej Blokeš 34 m
Nejdelší hod Karolína Pejšová 29 m
Nejdelší odpal Jakub Ostaš 51 m
Nejdelší odpal Veronika Círová 40 m
Nejrychlejší běh Filip Kubíček 19,07 s
Nejrychlejší běh Emma Beňová 17,79 s

 

II. KATEGORIE
DOVEDNOST DÉLKA/RYCHLOST  JMÉNO/ŠKOLA
Nejdelší hod Martin Veselý 43 m
Nejdelší hod Emma Beňová 42 m
Nejdelší odpal David Silovský 55 m
Nejdelší odpal Nela Kozáková 45 m
Nejrychlejší běh Igor Lupan 17,5 s
Nejrychlejší běh Emma Sobková 20,53 s

 

V průběhu celého sportovního dne byla k dispozici BASEBALLOVÁ ROAD SHOW, kterou bezplatně poskytla ČESKÁ BASEBALLOVÁ ASOCIACE. Touto cestou chceme ČBA velice poděkovat.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem partnerům (MČP4, PRAŽSKÝ BASEBALLOVÝ SVAZ A ČESKÁ BASEBALLOVÁ ASOCIACE) za finanční a materiální podporu. Dále všem týmům za nasazení, soutěživost a fair play v turnaji. V poslední řadě bych chtěl poděkovat všem organizátorům, pomocníkům a dobrovolníkům, kteří svou práci zvládli perfektně a napomohli tak hladkému průběhu celé akce.

Advertisement

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama