VOJÁČEK: “Chceme vrátit evropský titul do Prahy“ – 5.8.2015

VOJÁČEK: “Chceme vrátit evropský titul do Prahy“ – 5.8.2015

Trenér softballového A-týmu žen Michal Vojáček, hodnotí dosavadní průběh sezony a poodkryje plány na blížící se domácí evropský pohár, který startuje 17. srpna.

O víkendu proběhl druhý turnaj Poháru ČSA, na kterém Eagles obsadili 5. místo. Čím to?

Hlavní příčinu vidím v nedostatku odpočinku u reprezentantek, které byly na ME žen nebo se připravují na světový šampionát. Byla na nich patrná únava a chyběla i motivace, která se nejvíce projevila v pálkařském boxu. Důležité bylo udržet postupové místo do Final Four a to se podařilo. Hlavní vrcholy sezony teprve přijdou a na ty bude potřeba být 100% připraveni.

Jak bys zhodnotil první část sezony?

Již tradičně po pomalejším a slabším začátku sezony se výkonost týmu ustálila a předváděly se tradičně kvalitní výkony. Pomalejší vstup do sezony je dán i formou zimní přípravy. Je tedy logické, že začátek sezony není po softbalové stránce nejlepší, ale vše vrcholí až v druhé části sezony, kdy jsou na řadě evropské poháry, Final Four a play off extraligy.

Jsi spokojen s herním projevem týmu a potažmo i výsledky?

Jak už jsem uvedl, s předvedenou hrou jsem spokojen. Začleňujeme do kádru nové mladší hráčky a to sebou vždy nese určité komplikace.

Podařilo se začlenit mladé hráčky do A-týmu?

Začlenění je delší proces, který probíhá neustále. V zimě to byla příjemná změna a musím smeknout před služebně staršími hráčkami, které pomáhají a radí. Zbytek už je na mláďatech, jak si s tím vším poradí. Ale myslím, že vzniká kvalitní tým s dlouhou budoucností. 

Za necelé dva týdny startuje první vrchol sezony EPCW, jak bude probíhat příprava?

Příprava má 2 roviny. Jedna část týmu je na celokrčském soustředění v Mladých Bukách, druhá má individuální přípravu. Společná fáze přípravy začne týden před turnajem, kdy se postupně přidají i hostující hráčky.

Kým bude tým posílen?

Na turnaj, jakým EPCW je, je potřeba doplnit kádr, především, pokud chceš hrát o medaile o to je určitě naším cílem. Turnaj je dlouhý a sehraje se velké množství zápasů. Z české extraligy tým doplní Lída Broukalová a Lucka Petrásková. Ze zahraničí pak přibudou Italka Eva Trevisan a nadhazovačka ze Spojených států Jessica Hall

Jaké jsou cíle? S jakým umístěním bys byl spokojen?

Cílem je vrátit v domácím prostředí titul zpět na Eagles. Ale v silné konkurenci, která se v Praze sejde, je jakákoli medaile úspěch.

Kdo budou největší soupeři?

Oba italské celky přijedou ve velmi silném složení a určitě budou velkými favority na medaile. Tradičně holandský a ruský tým bude silný. Ale každý z účastníků se bude chtít předvést v dobrém světle a zahrát co nejlépe. Důležité bude nepodcenit žádného ze soupeřů.

Na co bys nalákal diváky do Eagles Parku?

Do Eagles Parku se sjede opět evropská špička ženského softballu a všech 9 týmů sebou přiveze i mimoevropské hráčky. K vidění budou skvělé zápasy softballu té nejvyšší úrovně a to se nevidí každý den v našich končinách. Eagles je zkušený oddíl i po organizační stránce a i to prispěje ke kvalitnímu sportovnímu zážitku

Advertisement

Facebook

Pražský baseballový týden

We will aslo ISCORE all game from baseball and softball. Follow official websites of Prague baseball and softball week. http://www.praguebaseballweek.eu/

1 likes, 0 comments13 hours ago

Live game softball field 2019-06-25

Live streams from central field baseball and softball will be at Eagles youtube page. Do not hasitate to follow. https://www.youtube.com/watch?v=xJiqmhFns6k

4 likes, 0 comments13 hours ago

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama