Sen o finále se rozplynul v pátém utkání. Chomutov – Eagles na zápasy 3:2. – 30.9.2015

Sen o finále se rozplynul v pátém utkání. Chomutov – Eagles na zápasy 3:2. – 30.9.2015

Extraliga softballu mužů – semifinále Chomutov – Eagles –2.hrací víkend.

V sobotu 26.09.2015 jsme se utkali s Chomutovem na domácím hřišti ve třetím semifinálovém zápase. Hned první pálkař Chomutova razantně odpálil na druhou metu a Dominik Čech prudký odpal neudržel v rukavici. Bohužel se Chomutovu podařilo Vencu Svobodu dotlačit do bodu. Nám se vůbec nedařilo na pálce, i když za celý zápas zaznamenal Luboš Vrbenský „jen“ 7 x SO.

Po páté směně byl stav 0:1. S vidinou, že v šesté směně půjde na pálku Pavel Lahoda a potom Luboš Procházka a Tomáš Benda, jsme doufali ve zvrat. Jenže místo tří autů a následně možnosti útočit na vítězství se podařilo Chomutovu udělat dva body. Střídání na nadhozu se Standou Havlem přišlo až v 7. směně a to bylo pozdě. Jenže za zápas jsme měli jen jeden hit a jednu metu zdarma. A tak jsme doma prohráli 0:3.

V neděli jsme začali proti Lubošovi dobře. V 1. innigu jsme udělali dva body po odpalech Kokošky, Kryše a Michala Písaře. Chomutov odpalem Petra Pěničky posunul z první mety až do bodu Marka Malého. Ve třetí směně jsme opět bodovali a zvýšili na 4:1. Chomutovu se v dohrávce podařilo snížit na 4:2. V pátém inningu poslal Kokoška HR až na ulici a následně se nám podařilo využít ne úplně jistého výkonu Luboše Vrbenského a udělali jsme další body na 7:1 a Luboše vystřídal Marek Malý. Za Eagles od 5. směny nadhazoval Standa Havel a ve svých jedenapadesáti předvedl skvělý výkon. Chomutovu se podařilo snížit na konečných 7:4 pro Eagles. Sen o finále nadále žil.

V pátém rozhodujícím zápase jsme nezačali vůbec dobře. V 1. směně za stavu 2:0 pro Chomutov a při dvou autech se vnějším polařům Eagles po určitém zaváhání nepodařilo udělat ze vzduchu třetí aut a rázem to bylo 4:0. Ve druhé směně jsme po podařené SP udělali první bod. Jenže v dohrávce druhé směny Chomutov opět na dva auty skóroval. A to tak, že dlouhý a těžký odpal Marka Malého chytal na plotě Petr Pachl a míč mu z rukavice vypadl až za plot a rázem to bylo 6:1. Standa na nadhozu vystřídal Tomáše Bendu, tlak Chomutova se zmenšil, ale náskok se přeci jenom zvyšoval až na 9:1 po 4. směně. V páté směně jsme díky dvoubodovému HR Bendiče odvrátili rozdíl a bojovali dál až do 7. směny. Ke konci utkání jsme se také, bohužel více než bylo potřeba, věnovali hodnocení vcelku nepřesných rozhodnutí rozhodčích, kterým bychom se v méně důležitém utkání asi společně s hráči Chomutova jen zasmáli. Za zmínku ještě stojí HR v podání mladého Dominika Čecha v šesté směně, ale to bylo od nás už všechno a nakonec jsme prohráli 4:10.

Sen o finále se sice rozplynul, ale nemáme se v tomto roce za co stydět. Po loňské sezóně, kdy jsme hráli o udržení v lize, se nám letos podařilo postoupit do semifinále, kde jsme proti v řadě 18-ti násobnému finalistovi Chomutovu byli více než důstojným soupeřem.

Sestavu Eagles jsme oživili mladými hráči (Dominik Čech, Jan Svatoň, Dan Černý, Martin Žofka, Jan Janoušek). Tomáš Benda v zimě zapracoval na tréninku nadhazovače a dotáhnul nás až do play-off, kde mu velmi pomáhal nestárnoucí Standa Havel. Vypořádali jsme se i s tím, že před posledním hracím víkendem základní části a na celé play-off nám odjel za prací v NY nadhazovač Jonáš Mach.

Ještě nás čeká boj o třetí místo s Havlíčkovým Brodem, který měl díky australskému nadhazovači Duncanovi Tysonovi „na lopatě“ Spectrum 2:0, ale Spectrum nakonec třemi výhrami v řadě sérii otočilo a postoupilo do finále.

Napsal: Radek Janoušek–vedoucí družstva Eagles – softball muži.

reklama

Facebook

Poslední šance jak překročit částku 130 tisíc pro Standu. Již teď se podařilo vybrat nejvíc ze všech akcí. Zvládneme se dostat přes magickou částku 130 000 Kč? Pojďme do toho! ... See MoreSee Less

Twitter

Reklama