MÉ SRDCE BIJE V KRČI

MÉ SRDCE BIJE V KRČI

100. Ne, za tolik dní nezačíná olympiáda v Riu, a už vůbec ne ta v Tokiu, kdy by se měly mezi olympijskou rodinu vrátit baseball se softbalem. Byť právě o tyto sporty tady jde. A ta stovka? Za 100 dní se v Krči slaví – vždyť 3. února 2016 je našemu klubu 35 let!!!

35 let, to je zkušenost, ale pořád ještě mládí. A také 96 titulů ve všech kategoriích, včetně toho letošního kadetského. Taková čísla už stojí za zmínku, a co víc – za oslavu! A to si piště, že bude. Ne hned v únoru, ale o něco později, až hřiště po zimě rozehřeje jarní slunce. Termín se vy všichni – členové klubu minulí i současní i přátelé Eagles – včas dozvíte.

Když roku 1845 sestavil Alexander Cartwright první pravidla hry zvané baseball, nikdo na českém území neměl tušení, že by se dal míček odpálit a chytat. Jenže postupem času se tyto sporty dostaly i do Československa. Třeba i díky Kubáncům, kteří sem jezdili studovat a pracovat.

Dost omáčky, nač chodit kolem horké kaše – na konci sezony roku 1980 se část hráčů rozhodla pro odchod z Tempa Praha. Našla své útočiště pod křídly Sokola Krč. A 3. února 1981 se narodil nový klub. Ten náš, zeleno-bílý! Klub, jenž patří k nejúspěšnějším na českém území. Jenže na to své výsostné území si musel ještě pár let počkat. „Tuhle plochu jsem objevil až v roce 1984, když jsem se tam zatoulal při práci na Barrandovském mostě a hledal jsem nějaký plac…,“ vzpomíná na začátky areálu, jenž patří k nejlepším v Evropě, jeden z těch, kteří stáli u zrodu klubu a současný předseda Jan Bagin.

Mimochodem, v místech, kde je nyní pět krásných hřišť bývala divoká skládka a mokřiny. V těchto místech vyrostly desítky skvělých hráčů a hráček, opravdových legend ze Síně slávy, z nichž vám některé v průběhu následujících představíme v rozhovorech a poutavém vyprávění o celoživotní lásce jménem baseball a softball. Bude je provázet motto, které vyjadřuje vše: MÉ SRDCE BIJE V KRČI.

Co vás v průběhu následujících týdnů ještě čeká? Víte, kdy Krč získala první titul? Kdo jako první podepsal smlouvu v americké MLB? Jak se vyvíjely název a znak Eagles? Kde se vzali krčští praotci? To všechno a mnohé další se bude objevovat na stránkách www.eagles.cz až do chvíle, kdy vypukne oslava.

Takže: #GoEagles35 !!!

reklama