MÉ SRDCE BIJE V KRČI

MÉ SRDCE BIJE V KRČI

100. Ne, za tolik dní nezačíná olympiáda v Riu, a už vůbec ne ta v Tokiu, kdy by se měly mezi olympijskou rodinu vrátit baseball se softbalem. Byť právě o tyto sporty tady jde. A ta stovka? Za 100 dní se v Krči slaví – vždyť 3. února 2016 je našemu klubu 35 let!!!

35 let, to je zkušenost, ale pořád ještě mládí. A také 96 titulů ve všech kategoriích, včetně toho letošního kadetského. Taková čísla už stojí za zmínku, a co víc – za oslavu! A to si piště, že bude. Ne hned v únoru, ale o něco později, až hřiště po zimě rozehřeje jarní slunce. Termín se vy všichni – členové klubu minulí i současní i přátelé Eagles – včas dozvíte.

Když roku 1845 sestavil Alexander Cartwright první pravidla hry zvané baseball, nikdo na českém území neměl tušení, že by se dal míček odpálit a chytat. Jenže postupem času se tyto sporty dostaly i do Československa. Třeba i díky Kubáncům, kteří sem jezdili studovat a pracovat.

Dost omáčky, nač chodit kolem horké kaše – na konci sezony roku 1980 se část hráčů rozhodla pro odchod z Tempa Praha. Našla své útočiště pod křídly Sokola Krč. A 3. února 1981 se narodil nový klub. Ten náš, zeleno-bílý! Klub, jenž patří k nejúspěšnějším na českém území. Jenže na to své výsostné území si musel ještě pár let počkat. „Tuhle plochu jsem objevil až v roce 1984, když jsem se tam zatoulal při práci na Barrandovském mostě a hledal jsem nějaký plac…,“ vzpomíná na začátky areálu, jenž patří k nejlepším v Evropě, jeden z těch, kteří stáli u zrodu klubu a současný předseda Jan Bagin.

Mimochodem, v místech, kde je nyní pět krásných hřišť bývala divoká skládka a mokřiny. V těchto místech vyrostly desítky skvělých hráčů a hráček, opravdových legend ze Síně slávy, z nichž vám některé v průběhu následujících představíme v rozhovorech a poutavém vyprávění o celoživotní lásce jménem baseball a softball. Bude je provázet motto, které vyjadřuje vše: MÉ SRDCE BIJE V KRČI.

Co vás v průběhu následujících týdnů ještě čeká? Víte, kdy Krč získala první titul? Kdo jako první podepsal smlouvu v americké MLB? Jak se vyvíjely název a znak Eagles? Kde se vzali krčští praotci? To všechno a mnohé další se bude objevovat na stránkách www.eagles.cz až do chvíle, kdy vypukne oslava.

Takže: #GoEagles35 !!!

Advertisement

Facebook

U13 mají za sebou víkend na vodě.

21 likes, 0 comments1 day ago

Fotky z příspěvku Eagles Praha - Baseball & Softball

Zlatý First Cup nám ve finále utekl po jediné prohře na turnaji nejtěsnějšim poměrem 0:1! Na osmileté děti neuvěřitelný baseball. A k tomu 2 druhá místa v masters za hod Honzy Černeckého a běh Vojty Plíhala. Gratulujeme

54 likes, 1 comments1 day ago

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama