OPENING DAY 2016 JE ZA NÁMI – 6.4.2016

OPENING DAY 2016 JE ZA NÁMI – 6.4.2016

Baseballová sezona otevřela své brány v pátek 1. dubna v areálu Eagles Praha, kdy se utkali domácí hráči s obhájci titulu a pražskými rivaly Kotlářkou. Kromě zápasu byl pro fanoušky připraven i bohatý doprovodný program.

Fotka uživatele Eagles Praha - Baseball & Softball.

Celý Opening Day začal již hodinu před hlavním zápasem, kdy se utkaly nejmenší naděje obou týmu v exhibičním zápase, kdy nešlo o výsledek, ale především o radost ze hry.

Fotka uživatele Eagles Praha - Baseball & Softball.Po showtimech obou týmu přišel na řadu slavnostní nástup. Postupně se na hřišti představili všichni hráči hostující Kotlářky, domácích Eagles a rozhodčí. Následovala státní hymna. Prvním vrcholem dne bylo rozšíření Síně Slávy Eagles Praha. Jubilejním desátým členem elitní společnosti se stal dlouhodobý hráč a trenér, opora reprezentace pan Miroslav Duffek. V českém baseballovém světě známý „Duffčák“ pak hodil slavnostní nadhoz utkání.

 

A poté již začal samotný zápas. Domácí hráči začali na kopci s Matějem Huškem. Kotlářka nasadila reprezentačního nadhazovače Marka Červenku. První změnu skóre uviděla solidně zaplněná tribuna hlavního hřiště hned v dohrávce první směny, kdy single Marka Chlupa stáhl domů Jana Pojera.

Fotka uživatele Eagles Praha - Baseball & Softball.

V polovině druhé směny přišla na řadu druhá slavnostní chvilka. Týden před Opening Day probíhala soutěž v malování pro nejmladší hráče Eagles Praha. Samotní hráči poté vybrali ty nejlepší z takřka třiceti obrázků a ti obdrželi ceny přímo na hřišti během zápasu. Vítěz si domů odnesl kulich MLB týmů a hlavně podepsanou fotografii A-týmu Eagles Praha.

Fotka uživatele Eagles Praha - Baseball & Softball.

Obrat ve skóre přinesl začátek třetí směny. Kotlářka vyvinula tlak na obranu domácího týmu, odpálila několik hitů a doběhla pro dva body.  V dalším průběhu se oba týmy mohli spolehnout na své nadhazovače a dobře fungující pole.

 

Diváci si pak mohli užít další části doprovodného programu. Nejprve se rozdávali ceny v tombole. Výherci si domů odnesli míček podepsaný mj. nadhazovačem Chicaga Cubs Adamem Warrenem či vítězem World Series Trotem Nixonem, kulich Baltimore Orioles a mikinu České reprezentace. Po tombole následovalo losování výherce „50:50“, který si domů mohl odnést 1235,- Kč. Vítěz však celou sumu věnoval do fondu na oslavy 35. výročí klubu, který se díky daru rozrostl o 2470,- Kč. Děkujeme

 

Kotlářka navýšila svůj náskok v dohrávce sedmé směny, když na střídajícího nadhazovače Josefuse našel recept Martin Mužík. Dvoumetový odpal znamenal navýšení skóre ve prospěch Kotlářky na 4:1. Útočnou smršť pak spustili hráči z Markéty na začátku osmé směny, kdy doběhli celkem pro 9 bodů, Eagles nepomohli ani dvě změny nadhazovačů. V dohrávce inningu Eagles pouze zkorigovali dvěma doběhy na konečné skóre 3:13.

Závěrečnou tečkou za celým programem byl ohňostroj.

Článek v novinách.

Fotogalerie

ČT video

reklama

Facebook

Baseball Czech

Lets Go Eagles !!!

9 likes, 0 comments15 hours ago

Evropský pohár opět na Eagles - Eagles Praha, z.s. Baseball & Softball

“Cílem by určitě měl být boj o přední příčky, ač to bude extrémně obtížné” říká před začátkem Poháru vítězů pohárů hlavní trenér ženského áčka Petr Marek. Chcete vidět, jak holky dopadnou? Doražte fandit již od pondělí..

26 likes, 0 comments18 hours ago

Reklama