Český pohár v t-ballu vítězný pro U8 – 31.5.2016

Český pohár v t-ballu vítězný pro U8 – 31.5.2016

Neděle 29.5. patřila Českému baseballovému poháru v t-ballu pro děti do 8 let. Turnaj pro oblast Čechy se konal v Domažlicích. Probudili jsme se sice do mlhavého rána, dokonce i trochu mžilo, ale počasí se postupně vylepšovalo.

Čekal nás nabitý program a hned ráno i nejtěžší soupeř – pražští sousedé z Tempa. Náš plán byl stejný jako týden předtím na Poháru U9 – tedy hrát NÁŠ baseball, vyhrát pokud možno každou směnu a hlavně hrát tak, aby nás to bavilo. A plán vyšel – vyhráli jsme celkově 13:7 a naše hra jako baseball vypadala.

Před námi byla jediná pauza v turnaji, ale nejprve jsme museli splnit soutěže Masters. Nebylo to vůbec špatné, jen souhra se nám ani jednou nepovedla bez přehozu.

 

Pak jsme si trochu vydechli, nacpali bříška řízkem a šli na tým z Plzně. A byl to pro nás nečekaně tvrdý oříšek – řízky nás asi trochu otupily, soupeř cíleně sťukával míče směrem ke třetí metě, a my jsme si s těmi pomalu skákajícími míčky na hrbolaté trávě často neuměli poradit. A při nucených autech nám míč vyskakoval z rukavic. I tak jsme 3 ze 4 směn dokázali vyhrát (či vyrovnat) a tak nám v dohrávce stačil 1 vítězný bod – skóre se zastavilo na výsledku 13:12.

Hned poté jsme se postavili domácím Wolfs. Řízek konečně přinesl tělu sílu místo únavy a tak jsme domácí smetli 20:2 aniž bychom byli v celém zápase autováni.

A opět jen s malou pauzou nás čekalo finále. Hrálo se na 6 směn a soupeřem byl podle očekávání pražský rival Tempo. Byl to hezký zápas s baseballovými momenty na obou stranách. Rozhodl náš útok, kdy jsme splnili plán a vyhráli 4 z 5 směn, z toho ve dvou směnách jsme dosáhli plného možného počtu 5 doběhů na 2 auty. Jen v jedné směně naše obrana polevila a nezahrála 3 auty, takže umožnila soupeři také 5x skórovat. Dohrávku už jsme hrát nemuseli, zvítězili jsme zaslouženě 18 :13.

Radost byla velká (vlastně pořád je), zase byly medaile, sladkosti a taky šampaňské, které jsme pili z poháru pro vítěze.

Z Masters si Mára Sindelář odnesl cenu za nejdelší hod (32 m) a celkově jsme skončili na 2. místě za Tempem.

 

Trocha hodnocení: V týmu bylo 6 hráčů/hráček, kteří, ač jim letos bude teprve 8, mohou být označeni za zkušené hráče! A ti svou úlohu splnili na výbornou. Naše vnitřní pole umí chytit odpal (a to i v rybičce), umí hodit, chytit. A co je nejlepší – ví kam má hodit. Umíme nucené auty na všech metách, umíme zahrát aut na běžce, který špatně vyběhne při luftu. V útoku nám odpaly ze stativu létají do vnějšího pole, slajdujeme.

Měli jsme s sebou ale i 4 hráče, kteří hrají první sezonu a myslím, že soupeři je od těch zkušenějších mohli jen těžko rozeznat. Rozkoukávají se zatím ve vnějším poli či na catcherovi a dělají to dobře. Odpaly chytají ze vzduchu i zastavují po zemi (opět jsme k plotu běhali jen málo), hbitě přihazují do vnitřku a to správným směrem (ke správné metě či polaři). Na pálce musíme techniku odpalu ještě trochu potrénovat, ale v zápase bojovali, odpalovali a byli úspěšní. A vylepšili i běhání po metách, špatný běh při odpalu do vzduchu jsme měli snad jen jeden a mety už nepřebíháme tak často, držíme se v „domečku“. Takže pochvala patří opravdu všem.

Toto je desítka vítězů: Willi Ballay, Ráďa Derganz, Pepa Grygera, Madla Klímová, Ondra Komárek, Štěpán Matoušek, Kristýna Rašínová, Mára Šindelář, Matěj Švejnoha a Viki Trčková.

Závěrem opět VELKÝ DÍK rodičům nejen za ty bezva děti, ale i za náročný večírek, dvojitě vítěznému zapisovateli Vláďovi (asi nám nosí štěstí) a Járovi za trénováni i kaučink, je to super a moc mi to baví!

Alena

Advertisement

Facebook

Pražský baseballový týden

We will aslo ISCORE all game from baseball and softball. Follow official websites of Prague baseball and softball week. http://www.praguebaseballweek.eu/

1 likes, 0 comments14 hours ago

Live game softball field 2019-06-25

Live streams from central field baseball and softball will be at Eagles youtube page. Do not hasitate to follow. https://www.youtube.com/watch?v=xJiqmhFns6k

4 likes, 0 comments14 hours ago

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama