Osmiletí vítězní na Interlize – 3.5.2016

Osmiletí vítězní na Interlize – 3.5.2016

V neděli na prvního máje naši osmiletí odehráli svůj první letošní venkovní turnaj. Hrál se t-ball, což je pro tuto věkovou kategorii ideální, neboť hra má spád, takže se nikdo nestihne nudit, hráči získávají na pálce správné návyky a v poli se pořád „něco děje“. Sešly se sice jen tři týmy, ale 4 odehrané padesátiminutové zápasy byly pro děti myslím tak akorát a zvláště v poobědovém zápase jsme spíš bojovali s vlastní únavou než se soupeřem.

V prvním zápase dne jsme se utkali s Tempem a sehráli moc hezký zápas, bylo vidět, jak se všichni těšili a do zápasu se vrhli s vervou a bez respektu. Ve třech směnách ze 6 jsme soupeři nasázeli plných 5 bodů a jen v poslední směně jsme nebodovali vůbec. Na naši obranu byla také radost pohledět – hráli jsme nucené auty na druhé i třetí metě, ve dvou směnách jsme soupeře k bodování vůbec nepustili. A i když se ne všechny auty povedlo zahrát, bylo vidět, že víme KAM máme hrát. Výsledkem byla výhra 20:10.

A hned jsme pokračovali proti týmu z Plzně. Lehce jsme obmněnili sestavu a šli na to. Zápas byl napínavý od začátku do konce, po dvou směnách jsme vedli 10:6, pak jsme ovšem nebodovali vůbec a soupeř otočil na 10:11. V poslední směně se nám podařilo 5x bodovat bez jediného autu a naopak soupeři jsme v dohrávce nepovolili už ani bod. Takže celkově 15:11 pro nás a HURÁ na oběd.

S plnými bříšky jsme se znovu postavili Tempu a tentokrát to byl úplně jiný zápas než ráno. Ty tam byly razantní odpaly, míče se ze stativu jen lehce kutálely nebo plachtily v krátkých obloučcích a naše útočné snahy byly soupeřem rychle ukončovány. Pouze v jedné směně jsme byli schopni bodovat více než jednou (4x) a vlastně celý zápas jsme (sice těsně) prohrávali. Obrana nebyla špatná, v předposlední směně jsme prohrávali o bod 6:7 a před dohrávkou to bylo 7:7. Dohrávka nám ale vůbec nevyšla, pustili jsme 5 doběhů a jen jeden aut a prohráli 7:12.

A zase hned následoval zápas s Plzní. Byla jsem zvědavá, jestli nás únava a smutek z prohry přemůžou nebo zda se děti vzchopí. Martin jim nakaučoval, aby se zdravě naštvaly (a protože nevěděly, co to znamená, tak jim to i vysvětlil) a ono to zafungovalo. Začátek byl napínavý, soupeři se hned povedlo 5x skórovat. Ničeho jsme se ale nelekli a 5 bodů hned vrátili. Soupeř opět 5x bodoval a my jen 2x. A v ten moment asi přišlo to zdravé naštvání, protože druhá půlka zápasu byla úplně jiná. Vypadalo to jako ráno. Krásné dlouhé odpaly, útočný běh po metách a také obrana začala zase šlapat jako hodinky. Takže v následujících směnách jsme bodovali 5x – 3x – 4x a soupeř 0x – 4x – 0x. Dobří počtáři už vědí, že celkově jsme vyhráli 19:14.

Jenže následoval ještě zápas Tempa z Plzní a děti s napětím čekaly jak to dopadne a zuřivě se dohadovaly kolikátí, že to vlastně jsme…. Díky menšímu počtu obdržených bodů ze vzájemných utkání s Tempem, jsme si nakonec vybojovali vskutku zasloužené 1. MÍSTO. Radost byla zpečetěna medailemi. Rodičům patří velký dík za podporu!

Vítězi se stali: Madla Klímová, Viki Trčková, Kristýna Rašínová, Ondra Komárek, Mára Šindelář (kouzelník na 1.metě), Ráďa Derganz, Matěj Švejnoha, Pepa Grygera, Štěpán „domeček“ Matoušek, Willi Ballay a benjamínek Fanda Muzikář.

Alena a Martin

Advertisement

Facebook

Pražský baseballový týden

We will aslo ISCORE all game from baseball and softball. Follow official websites of Prague baseball and softball week. http://www.praguebaseballweek.eu/

1 likes, 0 comments13 hours ago

Live game softball field 2019-06-25

Live streams from central field baseball and softball will be at Eagles youtube page. Do not hasitate to follow. https://www.youtube.com/watch?v=xJiqmhFns6k

4 likes, 0 comments13 hours ago

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama