Tým NorthWest vyhrál evropsko-africkou kvalifikaci Little League kategorie Junior a bude reprezentovat Českou republiku na světovém finále v USA – 19.7.2016

Tým NorthWest vyhrál evropsko-africkou kvalifikaci Little League kategorie Junior a bude reprezentovat Českou republiku na světovém finále v USA – 19.7.2016

O prvním červencovém týdnu se v areálu Joudrs Praha odehrála kvalifikace soutěže Little League regionu Evropa-Afrika kategorie Junior League děvčat ročníků 2001 – 2003.

Turnaje se zúčastnili kromě vítězů národních kvalifikací Itálie (Lombardia), Holandska (Brabant Bandits) a domácího výběru Severních a Východních Čech startujícího pod názvem NorthEast také  výběr pořadatelského regionu Prahy, Středočeského a Ústeckého kraje pod názvem NorthWest.

Tým NorthEast byl tvořen hráčkami z Trutnova, Dvora Králové a Liberce (hostující v Eagles), v sestavě vítězného NorthWest se představily hráčky z pražských klubů: Joudrs, Eagles, Tempa, Storms, SaBaTu a své zástupkyně v něm mělo i Kladno a Most.

Turnaj se hrál systémem nejdříve každý s každým v základní skupině o nasazení do semifinále a začal v úterý 5.7. úvodním zápasem mezi NorthWest a italskou Lombardií. České hráčky rozehrály duel velmi dobře, před koncem vedly o 2 body, ale v závěru našel soupeř recept na naši nadhazovačku a nakonec souboj otočil ve svůj prospěch poměrem 6:4.

V následujícím utkání zvítězilo Holandsko nad Itálií v dramatickém duelu 7:5 až v 10. směně, po 3 extrainningách (v soutěžích Little League se nehraje tie break, zápasy v základní hrací době se hrají na 7 směn, vzdálenost nadhazovacího prkna je v kategorii Junior 13,10 m). První den turnaje zakončil, po slavnostním zahájení, souboj českých týmů. V sestavě NorthWestu se obě opory na prkně představily a položily spolu s pozorně hrající obranou a především úspěšným a agresivním útokem základ k svému vysokému vítězství 10:2 nad týmem NorthEast.

Středeční den začal napínavým soubojem mezi Holandskem a NorthEast, který, již se svou nadhazovací jedničkou Natkou Tvrzníkovou na prkně, udržel razantní holandské pálkařky na uzdě a ve velmi vypjaté koncovce v dohrávce poslední 7. směny dokázal strhnout vítězství na svou stranu v poměru 3:2. Svou stoupající formu pak NorthEast předvedl hned v následném duelu, ve kterém přehrál Itálii 16:12. Zápasy základní skupiny završilo utkání mezi Holandskem a NorthWest, ve kterém dominovaly především obrany. Český tým si hned v úvodní směně vytvořil trojbodový náskok, který pak bránil po celý zápas, obdržel jen 1 doběh a své vítězství 3:1 završil v dohrávce 3x SO.

V prvním semifinále bohužel padly naděje na možné české finále. Holanďanky naplno předvedly svou sílu na pálce i rychlost při zpracování míče a příhozech na mety a celkem bez problémů utkání ovládly 12:1. Podobně tomu bylo i v druhém semifinále, kdy osvědčená dvojice nadhazovaček Anna Zoulová – Klára Pospěchová toho Italkám v útoku moc nedovolila. Tvrdé a krásné odpaly českého týmu včetně běženého homerunu Lenky Bakusové za 3 body v poslední směně rozhodují utkání a Češky postupují do vytouženého finále jasným výsledkem 17:6.

Závěrečný den turnaje uvedl zápas o konečné 3. místo mezi Lombardií a NorthEast, ve kterém NorthEast zaslouženě vítězí 5:1.

Finále mezi Holandskem a NorthWest začalo už před prvním nadhozem, a to na do posledního místa zaplněných tribunách. Oranjes si s sebou tradičně přivezli velmi početný a hlučný tábor fanoušků, domácí se však, především díky děvčatům z NorthEast, nedali zaskočit a neúnavě celý zápas své spoluhráčky povzbuzovali. Do utkání lépe vstoupil NorthWest, který coby host udržel první 3 směny bez bodu, naopak sám v druhé i třetí zaznamenal po 2 dobězích, z toho jednou po ukázkové squeeze play v podání Michaely Čurillové a její skvěle složené ulejvce a skórující Kláry Čejkové. Nadhazovačky obou týmů měly problém s úzkou strike zónou švýcarského sudího, což se naplno projevilo v případě střídající druhé české nadhazovačky, která ve snaze neházet BB nabídla Holanďankám pěkné míče, které soupeřky zužitkovaly 2 doběhy po tvrdých hitech. Ani další česká nadhazovačka nezačíná nejlíp. Holanďanky mají při 1 autu obsazené všechny mety a moc touží po obratu, který je na spadnutí. Další 2 pálkařky však už český tým udrží, nejdříve aut po čudle k 1.metě, pak po 3 ballech vybojujeme SO a utíkáme tak z dosud své nejtěžší situace na turnaji.  Jde se do závěrečného inningu, nervy mají všichni napjaté k prasknutí, atmosféra houstne, tribuny stupňují své mohutné fandění. Bohužel nepřidáváme pojistné body. Zbývá zahrát poslední 3 auty, ale víme, že soupeřky teď půjdou na krev. První mohutně stavěná pálkařka pálí a běží na jedna, chce pokračovat na dvojku, ale rychlým příhozem ji zaháníme zpět k jedničce, kde ji tečuje první metařka Nikola Brdková. Už jen 2 auty… Další aut zahrává Týna Gemelová z dvojky příhozem na jedna. „Ještě jeden“ ozývá se chorál z tribun. Už by to mohlo vyjít, doufáme všichni. Bod nevadí, hlavně zahrát ten poslední aut! Drama vrcholí, utkání uzavírá Klára Pospěchová stylově SO a nastává nepopsatelná radost nás na hřišti a českých fandů v hledišti. Je to TAM!!!

Následuje slavnostní zakončení s předáním tradiční standardy šampionům Little League, hráčky všech týmů přebírají pamětní listy a upomínkové turnajové míče, tým NorthWest, vítěz kvalifikace regionu Evropa-Afrika, jde slavit postup na světovou sérii (World Series). Ta se uskuteční ve dnech 31.7. – 6.8.2016 v Kirklandu, stát Washington, USA. Zúčastní se jí kromě českých reprezentantek a 6 amerických regionálních vítězů také šampionky regionů Kanada, Asia-Pacifik a Jižní Amerika.

Kvalifikace regionu Evropa-Afrika ukázala, že české softbalové mládí patří k evropské špičce, což je dobrá zpráva před ME kadetek, které se uskuteční příští rok v Ostravě.

Základ úspěchu byly kvalitní nadhazovačky, tvrdé a razantní odpaly na jakýkoli slušný míč, agresivní běh po metách, ale i schopnost zahrát spolehlivě krátkou hru. Souhra v poli a přesné rychlé příhozy jsou pak základem úspěšné obrany. To vše v optimálním mixu nejlépe na turnaji předvedla děvčata z NorthWest a po právu si vybojovala účast na World Series. Ukázala, že je nutné se v takovém turnaji semknout, vymačkat ze sebe maximum a bojovat jako tým, takže není potřeba chválit jedince, pochvalu zaslouží všechny hráčky, ať už hrály v základní sestavě, nebo šly v zápase jen jednou na pálku. Skvěle fungoval také dugout i vztahy v týmu. Jsme rádi, že jsme mohli takový tým na turnaji vést.

Výsledky všech utkání kvalifikace regionu Evropa-Afrika kategorie Junior League 2016 naleznete na webu ČSA pod tímto odkazem: http://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=online&file=index&do=schedule&akce=1649&pda=2&admina=

Mnoho fotek pořízených Petrem Katzem, videa a záznamy zápasů z kamery Joudrs pak naleznete na oficiální FB stránce turnaje www.facebook.com/LittleLeagueEurope.

realizační tým Little League Czech Republic NorthWest Junior

Evropsko-africké kvalifikace se zúčastnili a Českou republiku budou na světovém finále v USA reprezentovat tito členové týmu NorthWest:

# jméno příjmení přezdívka post klub
7 Anna Giulia Auricchio Giuli OF Joudrs
13 Lenka Bakusová Léňa OF, SS Most/Eagles
10 Nikola Brdková Niki 1B, P Joudrs
3 Klára Čejková – Kolací Klára C, OF Eagles
2 Michaela Čurillová Míša 2B, OF Kladno/Tempo
15 Anna Dušková Anča C, OF Tempo
6 Kristýna Gemelová Týna 2B Joudrs
1 Lucie Jungová Lucka OF, 2B Joudrs
11 Magdaléna Kavanová Majda SS, OF SaBaT
9 Andrea Markvartová Andy 3B, P Eagles
14 Michaela Otáhalová Mišák P, 1B Joudrs
8 Denisa Pineckerová Denda 1B, OF Storms
12 Klára Pospěchová Klárka P, SS Joudrs
4 Anna Zoulová Áňa P Joudrs
manager Petr Čermák Méďa Eagles
coach Petr Pospěch Petr Joudrs
coach Renata Poláková Renča Joudrs

 

Advertisement

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama