Extraliga softballu mužů – letní zápasy – postup do play-off po základní části – 22.8.2016

Extraliga softballu mužů – letní zápasy – postup do play-off po základní části – 22.8.2016

2.7.2016 – Ledenice – Eagles 10:3 a 8:7

V prvním zápase, na který přijela polovina mužstva pozdě, držíme krok pouze do 3. inningu, kdy je stav 4:3 pro Ledenice. Pak dostáváme v páté směně desátý bod a je po zápase.

Ve druhém utkání bojujeme lépe, I když po 1. inningu prohráváme 1:5, tak nakonec před dohrávkou poslední směny vedeme 7:6. Nicméně se nám tradičně nedaří zápas ukončit třemi auty a soupeř otáčí bez jediného autu na 8:7. S Ledenicemi to máme ne zápasy 1:3.

3.7.2016 – Havlíčkův Brod – Eagles 6:1 a 10:0

První zápas prohráváme 1:6 a Michal Holobrádek z HB si na Eagles opět smlsnul a vyprovodil nás 12-ti SO.

Druhý zápas začínáme innigem hrůzy a prohráváme 0:9. Ve čtvrté směně Hroši dokončují trápení Eagles a přidávají po erroru desátý bod na konečných 10:0. Výlet do Havl. Brodu se moc nepodařil a máme zápasy s HB 0:4.

I když Radotín jednou porazil Most, náskok Eagles se začíná tenčit, protože Most poráží 5.8. v dohrávaném zápase Tempo 10:6. Play-off je ohroženo.

12.8.2016 – Tempo – Eagles 5:1 a 4:9

V prvním zápase hned na úvod obsazujeme po třech BB všechny mety bez autu, ale jen díky WP děláme jediný bod. Celkem při zápase necháváme na metách 9 hráčů a prohráváme proti nadhazovači Markovi Joskovi 1:5.

Ve druhém zápase vedeme 4:0, ale díky dvěma errorům za sebou soupeř snižuje na 4:2. Naštěstí přidáváme další body a před dohrávkou 7. směny vedeme 9:4. A znova se opakuje strach z vítězství a třetí aut děláme až na plné mety. Nicméně výhra 9:4 nám zajišťuje odstup od Mostu, který pořád drží naději na play.off. S Tempem máme zápasy 2:2.

V neděli 13.8. však Most hraje s Chomutovem 1:1 na zápasy a opět se nám přibližuje.

Máme před sebou poslední čtyři zápasy a nám stačí jednou porazit Radotín, abychom byli v play-off.

20.8.2016 – Radotín – Eagles 0:11 a 3:7

Důležitost zápasu se na hráčích trochu projevuje. Body přicházejí až ve třetí směně. Vše začíná Bendičovým HR někam na radotínské nádraží a ostatní se chytí a najednou vedeme 7:0. Ve čtvrté směně připojujeme další 4 body a zápas končí 11:0. Play-off je vybojováno. Jaká úleva po tak rozpačité sezóně.

Ve druhém zápase nastupuje na prkně Standa Havel. Hráči jsou v klidu s vědomím play-off a pomáhají Standovi opět posunout hranice „staříků“ na nadhozu. Standa vyhrává další extraligový zápas, který odházel celý a Eagles poráží Radotín 7:3.

21.8.2016 – Eagles – Spectrum 6:4 a 6:9

Spectrum staví na nadhoz mladého 17-ti letého Lukáše Kubáta a Eagles odpovídají nadhozem 52-letým nadhazovačem Standou Havlem a na catcherovi s mladým Jakubem Jůzou, který je na hostování v Eagles ze Spectra. Standa drží první čtyři pálkaře: Mertl, Petr, Kolkus a Klein celý zápas bez bodu. Jediná krize přichází ve 4. směně, kdy po Hadravově sólo HR dělá Spectrum další tři body a otáčí na 3:4. Eagles si vedení v dohrávce vrací a v páté směně přidává další bod. Na začátku 7. směny vedeme 6:4 a opět se nám třesou nohy a ruce. Místo jednoduchého autu děláme error, ale i když Spectrum obsazuje po dalším zaváhání v obraně 2 a 3 metu při jednom autu, Standa přidává svůj 10-tý SO v zápase! Pak se podaří i třetí aut a Jakub Jůza se může těšit z porážky mateřského oddílu!

Ve druhém zápase nadhazuje Bendič a za Spectrum 20-ti letý Michal Bala. Po druhé směně vedeme 5:2, pak však na střídajícího Ondru Malečka děláme pouze jeden bod a Spectrum otáčí na 9:6. Zápas je pak pro déšť ukončen po páté směně.

Ve čtvrtfinále play-off nás čeká Tempo Praha. První zápas se bude hrát v sobotu 10.9. na Krči a v neděli bude pokračovat na Tempu.

Napsal: Radek Janoušek – vedoucí družstva Eagles

reklama

Facebook

Baseball Czech

Lets Go Eagles !!!

9 likes, 0 comments15 hours ago

Evropský pohár opět na Eagles - Eagles Praha, z.s. Baseball & Softball

“Cílem by určitě měl být boj o přední příčky, ač to bude extrémně obtížné” říká před začátkem Poháru vítězů pohárů hlavní trenér ženského áčka Petr Marek. Chcete vidět, jak holky dopadnou? Doražte fandit již od pondělí..

26 likes, 0 comments18 hours ago

Reklama