Olympijský turnaj U10 na Lipně – 17.8.2016

Olympijský turnaj U10 na Lipně – 17.8.2016

V neděli 14.8. jsme se účastnili coachpitchového turnaje pořádaného v rámci prezentace baseballu a softballu v Olympijském parku na Lipně. Podmínky v Přední Výtoni byly ideální – příjemné sluneční počasí, travnaté hřiště, diváci a hlavně natěšené děti. Soupeře jsme měli jen dva – softballový tým Žraloci Ledenice, který známe z t-ballové extraligy a Piraně z Berouna, které občas potkáváme na turnajích.

Hned jak jsme vyběhli na trávník k rozcvičce, zaměřil se na nás kameraman České televize a i později během dne děti poskytly několik rozhovorů pro Zprávičky ČT D (14.8.). Reportáž z turnaje si můžete prohlédnout zde: http://decko.ceskatelevize.cz/zpravicky, je to od 3. minuty.

Ač byl náš tým složen převážně z osmiletých (7) a doplněn 4 devítiletými a 4 desetiletými s nadhozem jsme si i po prázdninové pauze poradili víc než dobře. I obrana během celého turnaje fungovala bez větších zaváhání. Zkrátka bylo vidět, že jsme se na baseball už všichni těšili.

V prvním zápase jsme se utkali se Žraloky, kterým nadhoz dělal větší problém a za 45 minut jsme hladce zvítězili 10:0.

Hned jsme pokračovali zápasem proti Piraním. Zde jsme několik chybiček udělali a soupeř jich využil k několika doběhům. Přesto jsme během celého zápasu vedli. Ve dvou směnách jsme ovšem nebodovali, když naše odpaly mířily na první metu nebo nadhoz a končili snadnými auty. Před soupeřovou dohrávkou jsme drželi vedení o 2 body, zápas skončil po velkém boji a skvělých obraných zákrocích nerozhodným stavem 6:6.

Takže jsme měli pauzu a čekali na finálového soupeře, tím se nakonec šťastně o bod stal tým z Ledenic. Do zápasu jsme vstoupili lépe, hned jsme bodovali a ujali se vedení. Oběma týmům „došel“ během zápasu nadhoz a bylo dost SO, my ale máme naštěstí zásobu tatínkovských nadhazovacích rukou a tak jsme mohli vystřídat a znovu začít tvrdě odpalovat. Zápas jsme měli pevně v rukou a vyhráli přesvědčivě 12:2. Naše celkové skóre bylo tedy 28:8.

A byl tu ještě poslední „boj“ neboť jsme se museli včas dostat z Přední Výtoně do hlavního olympijského areálu na Lipně, kde se měl konat slavnostní ceremoniál. Bylo nás celkem 6 týmů (ještě 3 týmy ze současně hraného turnaje U8), které jsme se natěsno vměstnaly do místního autobusu.

A pak už tu bylo vyhlášení na hlavním pódiu před početným obecenstvem – pohár -diplomy – medaile. Super zážitek, všichni jsme si to užili a jsme rádi, že jsme tam mohli být.

Díky patří oběma svazům za organizaci turnaje!

reklama

Facebook

1. finále juniorské extraligy žen: Tempo Praha - Eagles Praha

22 likes, 0 comments3 weeks ago

Čtvrtfinálová série proti Tempo Titans Praha skončila poměrem 2:1 v náš prospěch! Po výsledcích 9:3, 7:8 a 9:5 postoupilo naše ženské Áčko do semifinále, kde si je za soupeře vybralo SK Joudrs Praha a tak se loňská série o bronz letos..

55 likes, 0 comments3 weeks ago

Twitter

Reklama