Extraliga žen 3.- 4.9. 2016 – 7.9.2016

Extraliga žen 3.- 4.9. 2016 – 7.9.2016

Po letní pauze bylo na programu poslední kolo základní části ženské extraligy. Pro nás nejdůležitější víkend v celé sezoně.

V sobotu jsme svedli souboj s Ledenicemi. V prvním kole jsme prohráli oba dva zápasy a tak jsme jim chtěli obě porážky vrátit. První zápas byl soubojem nadhazovaček – za Eagles Lenka Pantůčková a za Ledenice Veronika Pecková. Ani jednomu týmu se do poslední směny nepovedlo skórovat. V dohrávce sedmé směny pálí Anička Beková double a při dvou autech jde na pálku Terka Novotná. Po několika foul ballech švihá třetí strike, ale ledenická catcheryně míč nezachycuje a špatně přihazuje na první metu. Trefením Terky Novotné do helmy dobíhá Beky pro vítězný bod zápasu. Zápas tak končí nejtěsnějším možným výsledkem v náš prospěch. Tento zápas zahrála skvěle obrana, když neudělala ani jeden eror.

Druhý zápas se Ledenice ujímají vedení 3:0. My odpovídáme v následující směně a stav je 3:3. V páté směně však Martina Lackner pálí single a Lucka Petrásková dobíhá pro 4. ledenický bod. My už nedokážeme skórovat a tak zápas končí v náš neprospěch 3:4.

V neděli nás čekal nejdůležitější zápas proti Storms Řepy. Mělo se rozhodnout, který z dvou týmů postoupí do horního play off a který tým bude hrát play down.

Zápas pro nás začal velmi dobře, obrana zahrála tři auty a šlo se útočit. V první směně doběhly dva body. Obrana hrála bezchybně a útok fungoval na výbornou. Po třetí směně byl stav 3:0 pro nás, ale věděly jsme, že Storms se nevzdají a budou bojovat až do konce. Hned v další směně 3krát doběhly. V dohrávce jsme opět přidaly jeden bod a stav byl po čtyřech směnách 4:3. V páté směně Storms dvěma doběhy otáčí zápas v jejich prospěch na 5:4. V šesté směně se skóre nemění a jdeme do sedmičky. Storms se probouzejí a dávají krčské obraně 4 body. Stav před dohrávkou zápasu je velmi nepříznivý, 5:9. Teď nebo nikdy se nám honí v hlavách a Eda nás hecuje ještě vybojovat tento zápas. Nevzdáváme se a zápas vyrovnáváme na 9:9 po triplu Aničky Bekové. Je tu tie-break. V prvním ani jeden tým neskóruje a je tu devátá směna zápasu. Krčská obrana zvládá ubránit útok Storms a máme druhou šanci ukončit zápas. To se daří a po naplnění všech met a žádném autu pálí Kája Kučerová na první metu, kde první metařka chybuje a Bára Dědková dobíhá pro vítězný bod, který nás posouvá do play off. Zápas plný zvratů, nervů, krásných odpalů a zákroků jsme dokázali vyhrát.

Druhý zápas se Storms odehrála mladá krev společně s pár zkušenými hráčkami. Storms v něm vítězí 9:5, a mládí Krče ukázalo, že umí hrát vyrovnaný zápas.

Eagles ani v této sezóně nebudou chybět v play off a my už se na něj těšíme. Hned následující víkend nás čekají opět Ledenice a my se popereme o semifinále.

Všem moc děkuju za předvedenou hru. Jsem nesmírně pyšná na tento mladý tým, který ukázal svojí bojovností, že umí hrát hezký softball a velký dík patří našim trenérům, bez kterých by to nešlo!

Děkujeme za podporu všem fanouškům a držte nám palce příští víkend.

Džejna

 

Advertisement

Facebook

Hlavní trenér baseballovohého A- týmu Vladimír Chlup hodnotí nedelní zápasy proti Draci Brno

7 likes, 0 comments1 day ago

Baseballová TOP 6: Hroši Brno - Eagles Praha 0:2

28 likes, 0 comments5 days ago

Twitter

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Reklama