V pátek 30. září nám začala poslední turnajová bitva, na kterou jsme se připravovali celou sezonu. Náš první zápas byl proti Patriots, a byl velice důležitý. V letošní sezoně naše bilance proti Liberci byla 0:3 na zápasy. Jako hosté jsme začali na pálce a nervozita byla znát, jelikož byla ukončena po třech pálkařích. Na nadhozu začala mladá naděje Jakub Hajný, který první směnu zvládl také bez bodu. Na začátku dvojky jsme obsadili mety a na dvě chyby obrany se ujali vedení 2:0. Tímto z nás spadla nervozita a naopak Patriots začal chybovat. Po několika BB se do míče opřel Mike Best a svým oběhovým HR zajistil další 3 body. Na začátku druhé směny byl stav 7:0. V dohrávce dvojky se Kubovi přestalo dařit a po 3 BB byl vystřídán Kubou Černým. I ten bohužel neměl svůj den a byl také střídán Honzou Uhlířem, který ukončil směnu za stavu 7:1. Třetí směna rozhodla o vývoji tohoto zápasu. Po 8 BB, 4 hitech z toho Tony Novák HR byl stav zápasu 17:1. Liberec pak jen upravil na konečné skoré 17:7. Klíčovým hráčem tohoto utkání byl Kuba Hajný a Tony Novák, který měl 2 hity ze 2 a jeden HOME RUN.

Druhý zápas jsme hráli hned vzápětí proti Sokolu Hluboká. Papírově slabšího soupeře jsme nechtěli podcenit. Nicméně našemu prvnímu  nadhazovači Davidu Podroužkovi se moc nedařilo. Po 3 trefeních a BB byl hned střídán za Marka Boušího. Bohužel ani on se nedokázal trefit a byl střídán Matějem Čečetkou. Bohužel ani Matěj se nechytl a tak musel jít na kopec Marek Slaby, který po prvním nadhozu ukončil naše trápení v první půl směně. Aniž by se Hluboká dotkla míče, skórovala 5x. V dohrávce se nám podařilo nepříznivý stav alespoň snížit na 2:5. Začátek dvojky byl mnohem pozitivnější. Mára házel dobře a bohužel kvůli jedné chybě se Sokolu podařilo navýšit na 6:2. Dohrávka dvojky byla naštěstí v naší režii. Po několika BB, chybách a hitech jsme otočili stav zápasu na 8:6. Třetí směna byla rychlá. Mára ukončil směnu po třech pálkařích a náš útok navýšil skóre na 9:6. Ve čtvrté směně přišlo však drama. Hluboká začala Máru pálit, nicméně se jí podařilo stav pouze snížit na rozdíl jednoho bodu. V dohrávce byl úkol vydržet co nejdéle, jelikož se blížil konec utkání. To se nám podařilo a druhá výhra nás posunula do semifinále MČR. Základní cíl splněn!!! Klíčovým hráčem tohoto utkání byl Marek Slabý, který dokázal zastavit naši nemohoucnost hodit strike a Mike Best, který měl 3 ze 3.

V sobotu nás čekala další dvě utkání. Dohrávka ve skupině a semifinále.

Zápas pro Třebíči jsme začali na pálce. Start nebyl špatný. Měli jsme obsazeny všechny mety. Bod jsme však nedotáhli. Mára Bouší měl bohužel pomalejší start a po 2 BB a hitu se Třebíč ujala vedení 2:0. Na začátku dvojky jsme však odpověděli na dva auty. Začal to Mára Bouší singlem, pak Mike triplem a stáhl ho pro vyrovnání Kuba Keyzlar singlem. Bohužel Třebíč opět odpověděla dvěma body, které následovaly opět o BB a trefení. V dohrávce se nám již nepodařilo vyrovnat. Další směnu Mára držel výborně a dal nám šanci vyrovnat. Ve třetí a čtvrté směně se nám podařilo bodovat a vyrovnat tak na 4:4. Bohužel v dohrávce páté směny se do Máry začala Třebíč trefovat a po pěti pálkařích byl střídán Matějem Čečetkou za stavu 8:4. Matěj doházel zápas do konce se stavem 11:4. Tento zápas měl výborný průběh do poslední směny. Třebíč před turnajem měla ambice na finále a bylo dobré, že jsme zvládli držet krok většinu zápasu. Hráčem zápasu byl určitě Marek Bouší a Mike Best.

Po tomto zápase nás čekalo utkání o postup do finále proti Hrochům Brno.

V semifinálovém zápase jsme jako hosté začali na pálce. Bohužel při obsazené 1. a 2. metě se nám nepodařilo skórovat. Na nadhozu dostal důvěru Michal Kohout, který bohužel neměl svůj den. Po 5 BB a trefení ho střídal Roman Koudelka a ani on to psychicky nezvládl. Stejný počet BB bez trefení. V této směně musel nastoupit i Pepa Švehla, který nás z této děsivé směny zachránil. Bilance 10 BB, 1 trefení a 2 hity znamenala rozhodnutí o vývoji utkání. Tento zápas byl ukončen předčasně za stavu 15:4. Byl to náš nejhorší zápas na turnaji. Cílem bylo se z toho otřepat a soustředit se na zápas o 3. místo. Což byl náš klíčový zápas. Hráčem tohoto zápasu byl Matěj Kvapil, který stáhl 2 body z našich 4.

Druhé semifinále mělo velice dramatický průběh i závěr. Třebíč ve velice těsném utkání podlehla Drakům Brno a jako favorit turnaje nepostoupila do finále.

 

Zápas o 3. místo bylo to, v co jsme doufali před turnajem. Na Třebíč jsme si věřili. Na nadhoz byl připraven náš nejlepší nadhazovač Naoya. Cílem bylo hráče namotivovat a vložit jim do hlavy myšlenku, že je to náš poslední zápas sezony, a že musíme na hřišti nechat úplně všechno.

Jako hosté jsme začali na pálce. Zkušený Mike nás nastartoval metou zdarma a Kuba Keyzlar ho posunul na trojku hitem. Důležitý hit zaznamenal Tony Novák, který stáhl naše první 2 body. O další 2 body se postaral David Podroužek svým důležitým hitem na dva auty. Ještě se nám podařilo obsadit všechny mety, ale skóre se zastavilo na stavu 4:0. Na nadhazovacím kopci se začal Naoya Fujiwara, který byl ze začátku trochu nervózní a po 2 BB a trefení Třebíč snížila na 3:4. Cílem tohoto zápasu bylo vyhrát každou směnu a dostávat Třebíč do tlaku. Na začátku dvojky jsme však nezačali úplně optimálně. První dva pálkaři jsou SO a důležitý moment této směny si vzal na svá bedra Tony, který odpálil triple. Pro další bod ho vzápětí stáhl doublem Naoya a navýšili jsme stav na 5:3. V dohrávce 2. směny již Naoya působil sebevědoměji a po čtyřech pálkařích ukončil druhou směnu. Začátek trojky výborně nastartoval singlem David Podroužek, kterého stáhl výbornou ulejvkou Marek Slabý (squeez), stav 6:3. V dohrávce opět čtyři pálkaři a 3 auty. Čtvrtá směna přinesla další navýšení stavu na 8:3 díky doublu Michala Kohouta a stažených bodech Tonyho a Matěje Kvapila. Dohrávka opět v rukách Naoyi. Pátá směna byla naše jediná bez bodu. V dohrávce se nám bohužel již z limitu vyházel Naoya a dohazovat šel Kuba Černý. Kuba nastoupil do zápasu s obsazenou třetí metou a doházel směnu pouze s jedním bodem. Stav 8:4. V šesté směně bylo důležité na bod zareagovat. Michal Kohout byl trefen. Po dvou úspěšných krádežích se dostal až na třetí metu, kde ho pak stáhl dlouhým sebeobětovacím odpalem Naoya pro bod 9:4. V dohrávce Začal být Kuba trochu nervózní, ale nakonec to ustál a s jedním obdrženým bodem 9:5. Začátek poslední směny byl důležitý. Jelikož zakončit zápas je vždy to nejtěžší. Nám se však útok podařil. Po metách zdarma a trefení stáhl Mike body svým singlem a upravili jsme stav zápasu na 12:5. Do dohrávky jsme šli s dobrý náskokem, ale ten není nikdy dostatečně veliký. Kuba začal směnu dvěma BB. Po mítinku se Kuba vrátil do hry a další pálkař byl aut ze vzduchu díky úžasnému zákroku Mika Besta. Třebíč sice skórovala, ale to nebylo důležité při náskoku 7 bodů. Další pálkař odpálil single. Což nevadilo, protože Kuba začal zase stabilně házet strike. Další klíčový moment byl úžasný zákrok Tonyho, který chytil vysoký odpal nad kopec. Dva auty. Závěr jak z pohádky si pak užil Kuba Černý, který toto utkání zavřel strikeoutem a bylo jasno. Třetí místo z MČR bylo naše.

Je těžké napsat hráče zápasů, jelikož toto byl náš nejlepší týmový výkon, na který jsem čekal celou sezonu a jsem moc rád, že přišel v právě tento okamžik. Nicméně klíčové postavy jsou určitě NAOYA, KUBA ČERNÝ a CELÝ LINE UP J.

Chtěl bych poděkovat klukům za nasazení, které odváděli celou sezonu. Všem rodičům za podporu, fandění, zajišťování a cestování. Velké díky Danovi Krejčiříkovi a Martinovi Aschermanovi za pomoc s vedením týmu. A mojí rodince za trpělivost, kterou se mnou mají J.

Těším se, že se všichni sejdeme na vyhlášení v Barcelo!!!!

 

Fotogalerie 1

Fotogalerie 2

Teamstats 2016