Eagles ve finále ČBP poráží Draky Brno 1:0 a získávají titul. Heroický výkon na kopci podal Matěj Hušek, který během 12hodin odházel 13 inningů BEZ BODU proti finalistům extraligy. Dnes hodil 8 Inn se 6 SO, 1BB a povolil pouze 7 hitů Drakům v plné sestavě.

Hrdinou se stal nadhazovač Matěj Hušek, který zápas dokončoval. Proti Kotlářce odházel přes pět směn a nepovolil favoritovi vyrovnat. Finále proti Drakům začínal, na “kopci” vydržel osm směn a znovu nepovolil pálkařům soupeře skórovat. Celkem si připsal šest strikeoutů. “Čekali jsme, jak dlouho vydrží. Naštěstí Draci švihali do prvních nadhozů a Matěj podal skvělý výkon,” řekl trenér Eagles Vladimír Chlup.

Rozhodující bod finále získali Eagles na začátku osmé směny. Daniel Vítek obsadil metu po polařské chybě Draků. Šimon Blažek jej ulívkou posunul do skórovací pozice a Michal Zýma odpalem při dvou autech poslal Vítka pro rozhodující doběh.

Eagles se ukáží v evropském Poháru CEB

“Jsme za vítězství moc rádi. Tohle je druhá nejdůležitější trofej v baseballu. Navíc máme pozvánku do Evropy,” radoval se Chlup z účasti v Poháru CEB.

“Eagles ukázali velké srdce, vybojovali si evropský pohár, což bude určitě zajímavé,” řekl hlavní manažer Draků Arnošt Nesňal, který v Blansku chyběl. “Byl to těsný zápas. Hušek předvedl neskutečný výkon,” dodal hráč Martin Schneider.