Na obnoveném Open MČR juniorek U19 Eagles využili svoji šanci.

Jak napsal Eda, trenér našeho Áčka juniorkám na FB:

 „Myslím si, že je lepší sezonu ukončit vyhraným zápasem. Tím myslím zlato, chápete?“

Tak se i stalo!

Ale od začátku. Turnaj se hrál za velmi chladného podzimního počasí. Bohužel turnaj byl ovlivněn, nepříjemnou sobotní dopravní nehodou favorita turnaje – Dvora Králové. Skreč jejich prvního zápasu a konec jejich nadějí…

Turnaj jsme zahájili v pátek proti Sabatu. Po agresivní hře v útoku (9 odpalů) a bezchybné obraně (0 chyb) byl výsledek jednoznačný 11:1. Nadhoz: Andy Markvartová a Maky Mozolová, chytaly jim Alice Škardová a Klára Čejková.

V sobotní poledne opět po kvalitních odpalech (14 odpalů) a výborné obraně (1 chyba) jsme přejeli Kotlářku rozdílem v páté směně 14:3. Tímto vítězstvím jsme si zajistili 1. místo ve skupině a mohli se připravovat na play off. Nadhazovaly: Sára Gütlingová a Natka Tvrzníková, kečrovaly: Kája Kučerová a Klára Čejková

Další zápas s Dvorem Králové lze komentovat takto: ušetřili jsme nadhazovačky pro play off, v 1.směně jsme sundali z nadhozu Áďu Linkovou a po 3. směně vedli 6:5 pak následovala katastrofa v obraně (11 až hrůzostrašných chyb). Výsledek 7:21 a tak trochu ostuda.

Následovalo mytí hlav v šatně…

Nadhoz: Natka Tvrzníková, Kája Včeláková, Maky Mozolová a Natka Šlancarová, chytaly jim Klára Čejková a Áňa Swárovská.

V neděli v semifinále se obraz naší hry opět vrací do normálu. Proti Joudrs se hned v úvodu ujímáme vedení 5:1, v 2.směně navyšujeme na 8:1. Andy na nadhozu v zádech s bezchybnou obranou dovoluje soupeřkám do konce zápasu skórovat už pouze jednou. Po výsledku 8:2 (9 odpalů a žádná chyba v obraně) postupujeme do finále. Nadhoz: Andy Markvartová, chytala Alice Škardová.

S odhodláním naplnit slova z úvodu článku jsme nastoupili ve finále proti Kunovicím. Zápas je od začátku velmi vyrovnaný, soupeř se ujímá v 1.směně vedení 0:1. Ve 3.směně se po odpalech Káji Kučerové, Terky Novotné, Gabči Slabé a Natky Kopicové strháváme vedení 3:1 na svou stranu. Hned v dohrávce  si na chybu pouštíme první pálkařku na metu. Za stavu dva auty a obsazené první metě pálí Tereza Kubicová HR a je srovnáno, stav zápasu je 3:3. V páté směně se soupeř ujímá vedení 3:4. V šesté směně za stavu dva auty po sérii odpalů Alice Škardové, Andy Markvartové a Kláry Čejkové strháváme vedení na svou stranu, stav zápasu je 5:4. Teď jde o to, udržet soupeřky bez bodu. Nedaří se. První pálkařka se po odpalu dostává na první metu. Postupným posouváním po metách soupeřky srovnaly stav zápasu na 5:5. Přichází tie-break. Útok nám začíná od druhé pálkařky. Vyjde to? Dokážeme to? Hvězdy jsou nám nakloněny. Do útoku jdeme kombinací tvrdých odpalů a stažení bodu na squeez-play. Daří se! Teprve šestá pálkařka je aut. Doběhli jsme si pro 6 bodů. Soupeřky nenachází recept jak na náš nadhoz, jak přelstít naši obranu. První aut. Poslední pálkařku si opět pouštíme na první metu. Druhý aut. Třetí aut! Výbuch radosti!

JSME MISTŘI ČR U19!!!

Mistryněmi U 19 se staly:

nadhazovačky: Sára Gütlingová, Andy Markvartová, Maky Mozolová, Gabča Slabá, Natka Šlancarová, Natka Tvrzníková, Kája Včeláková.

kečryně: Klára Čejková, Kája Kučerová, Áňa Swárovská, Alice Škardová.

hráčky: Týna Chadrabová, Natka Kopicová, Johy Kynclová, Terka Novotná.

Kaučové, trenéři: Aleš Chýle, Dáda Viktorýnová, Petr Méďa Čermák, Vendy Čejková a Jirka Havlík.

Velké poděkování patří rodičům, ale taky kamarádkám a kamarádům, kteří nám nejen na tomto turnaji fandili.

Je to čtvrté a poslední mládežnické dívčí MČR letošní sezony. Z každého finálového turnaje hráčky Eagles přivezli medaili. Kompletní sbírku medailí: U13 – bronzová, U22 – stříbrná, U16 – zlatá, vylepšily U19 ještě o jednu ZLATOU.

Se ziskem čtyř medailí se Eagles stávají nejúspěšnějším dívčím klubem ČSA za rok 2016.

Let’s FLY EAGLES!

Foto zde