I když se zpožděním, je tu konečně článek. Možná jsme si potřebovali nejprve vychutnat zlaté medaile a teď je čas se podělit o zážitek s Vámi. Než se začtete do krásného článku od Alice Škardové, neodpustím si pár vět.

Byla to sezóna náročná, herně těžká, pro některé hráčky s méně příležitostí hrát, ale s tím nejlepším zlatým koncem.

Co nám ale nejvíce pomohlo: disciplína, pracovitost, tolerance, trpělivost, velmi dobrá příprava. Během tohoto posledního víkendu jednoznačně dopředu promyšlená strategie, jak nasadit hráčky do jednotlivých zápasů, ušetření co nejvíce sil až do úplného konce. Poslední jmenované bylo jednoznačně to, co byla naše největší výhoda ve finále. Nehráli jsme v „devíti“ hráčkách, ale každá hráčka na lavičce byla připravena pomoci a přispět svým umem k dosažení konečného výsledku. Hrálo se nejen na hřišti, ale i na lavičce, kdy holky neúnavně a hlasitě podporovaly své spoluhráčky. Za to obrovské díky! Díky také celému týmu trenérů vedeného Alešem Chýlem. Díky divákům, kteří nám fandili. Vendy Čejková

V pátek 23.9 jsme se sešli na Hlavním nádraží, abychom se vypravili do Ostravy bojovat o cenné kovy na Mistrovství České republiky kadetek 2016. V tabulce, po základní části, jsme se celkově umístili na třetím místě, což nám dávalo určitou výhodu, kterou jsme chtěli využít.

Po příjezdu nás čekal pouze jeden zápas, a to proti druholigovému týmu Storms Řepy. Zápas jsme začali hodně zlehka a soupeř toho využil, po dobu tří směn jsme hráli vyrovnaný zápas, který naštěstí skončil výhrou 9:1 pro nás.

V sobotu jsme podle rozpisu měli hrát dva zápasy. První zápas byl proti Joudrs Praha- soupeř se pustil s veškerým odhodláním a my měli problém držet krok. Diváky jsme napínali do poslední směny a nakonec bohužel podlehli 5:9.  Proto jsme do dalšího boje vložili všechnu sílu, co v nás zbyla, a nasadili ostrý útok proti Tempu. V první směně jsme hned dali čtyři body, které odstartovali smršť  hitů a propalů  v náš prospěch.  Ovšem nebyli bychom Eagles, kdybychom neudělali zápas velmi napínavý. V poslední směně jsme začali malinko zmatkovat a Tempo začalo dotahovat body, naštěstí díky skvělému nadhozu, se nám podařilo jejich útok odvrátit a tím vyhrát i celý zápas s konečným výsledkem 7:3. A to znamenalo jediné postup do semifinále.

V neděli nás čekal velmi důležitý zápas, a to proti domácím Arrows Ostrava. Nic jsme nechtěli nechat náhodě, a proto jsme v obraně nasadili rychlé tři outy, a pak tvrdý útok. Dokázali jsme prolomit jejich obranu a posílali jsme míče až k plotu, někdo i za plot. A ano, v jedné směně padly dva homeruny a to od: Andy Markvartové a Gabči Slabé. Tím se jejich obrana sesypala, a my měli volnou cestu do finále. (výsledek vysoké skóre 17:5)

Počasí v neděli 25.9 bylo ideální na finálový zápas Eagles vs Trutnov. Svého soupeře jsme si nedovolili podcenit, a tak jsme do zápasu skočili dobře připraveni.  Celé utkání bylo velmi zajímavé a do posledních okamžiků velmi nejisté.  Avšak po nadhození posledního striku si mohli diváci Eagles oddychnout. Byl to neuvěřitelný zápas se šťastným koncem a konečným výsledkem 12:9.

Mimo medailí a poháru dostaly naše dvě hráčky zvláštní ocenění: Andy Markvartová za nejužitnějšího hráče týmu, a Gabča Slabá za nejlepšího pálkaře turnaje.

Zápasy odházely: Gabča Slabá, Andy Markvartová, Sára Gütlingová, Natálie Tvrzníková

Odchytaly: Alice Škardová, Klára Čejková

Ostatní hráčky: Natálie Šlancarová, Adéla Žemlová, Natalie Kopicová, Johanka Kynclová, Lenka  Bakusová, Sába Marková, Anička Adamová, Adéla Čejková, Anetka Swárovská, Stephy Plevová, Týnka Bauerová.

Velké dík také patří trenérům, kteří nás vedli až do konce: Vendy Čejková, Arnošť Gütling a Jarda Žemla, Petr Méďa Čermák a díky i Lence Pantůčkové.

A samozřejmě také divákům.

Celý turnaj bych shrnula do jedné jediné věty: No tak jsme mistři, no a co!